NEMOKAMAS pristatymas nuo 55Eur per 2-4 d.d. Lietuvoje

 

3 NAUDINGI PATARIMAI TAVO TVARESNIAM GYVENIMO BŪDUI

 

 

Kiekvieną dieną mūsų priimami sprendimai veikia ne tik mus pačius ir aplink esančius žmones, bet ir visą aplinką. Būtent todėl daugeliui mūsų jau įpročiu tapo rūšiuoti atliekas, parduotuvėje naudoti daugkartinius ar popierinius maišus bei atidžiau rinktis prekes, siekiant sumažinti nuperkamų plastikinių pakuočių skaičių, bei keisti kitus savo kasdienius įpročius tvaresniais. Šiais nedideliais pokyčiais savo kasdienėje rutinoje galime prisidėti prie aplinkos tausojimo. Tačiau ką daryti, norint tvarumo kelionėje žengti toliau arba nedrįstant žengti pirmojo žingsnio?

Dalinamės Audimo komandos patarimais, kurie padės suvokti, į ką svarbu atkreipti dėmesį, norint kuo sklandžiau pradėti kelionę tvaresnio gyvenimo būdo link. Taip pat, tai puikus  tiems, priminimas tiems, kurie sąmoningesnio vartojimo keliu eina jau kurį laiką ir nori pasitikrinti savo prioritetus ar jaučia nuolatinį spaudimą (ateinantį iš savęs ar iš kitų) viską daryti tobulai.

 

1. Nuoseklumas gali daugiau, nei maksimalizmas

Dažnai, norėdami pakeisti savo gyvenimo būdą į maksimaliai aplinkai draugišką, į savo mintis įsileidžiame vidinį kritiką, aršiai vertinantį kiekvieną gyvenimo sprendimą: pamiršai namuose savo daugkartinį puodelį, bet svajoji apie kavą išsinešti? Nepirk, juk puodelį turėsi išmesi! Tai tik vienas iš pavyzdžių, kaip kartais esame linkę nepaisyti savo poreikių ir taip savotiškai bausti save už tai, kad nesame tobuli. Šokti į kraštutinumus ypač lengva, tačiau tuomet kyla rizika greitai susinervinti ir grįžti prie senų įpročių, todėl geriausia leisti sau prie vis tvaresnio gyvenimo būdo pereiti pamažu. Juk jis nėra susijęs vien su vartojimu. Svarbiausia – sąmoningumas, balanso ieškojimas visose gyvenimo srityse ir pastangos priimti geriausią sprendimą, kokį gali tą akimirką, nepakenkdamas savo emocinei sveikatai. Nepradėk sau visko drausti vien dėl to, kad tai nėra 100% tvaru. Svarbiausia – stengtis, o ne viską daryti nepriekaištingai.

2. Neskubėk pakeisti

Norint pradėti gyventi tvariau, dažnai žmones užklumpa pirmas impulsas keisti jau turimus daiktus į tvaresnes alternatyvas. Pavyzdžiui, jau turimą plastmasinį dantų šepetėlį išmesti ir pakeisti jį bambukiniu arba vietoj pamėgtos plastikinės gertuvės, įsigyti tokią, kuri bus pagaminta iš tvarių medžiagų arba aplinkai draugišku būdu. Noras save apsupti tvariais daiktais yra suprantamas ir puikus, tačiau reikėtų nepamiršti, kad tvariausias daiktas yra tas, kuris tarnaus itin ilgai. Taigi, kai pajunti impulsą įsigyti tvarų daiktą, užduok sau du klausimus: 1. Ar man tikrai šio daikto reikia? 2. Galbūt jau turiu kažką, kas galėtų atlikti to daikto funkciją? Jei atsakius sau į šiuos klausimus, vis dar jausi, kad naujas daiktas išties yra tau reikalingas, tuomet stenkis rinktis tai, kas pagaminta iš perdirbtų, biologiškai suyrančių medžiagų ar draugišku aplinkai būdu.

3. Domėkis

Į mus nuolat plūsta informacija, tačiau svarbu suvokti, kad ją irgi galime valdyti bei formuoti mus pasiekiantį srautą pagal savo pomėgius bei poreikius. Apsupk save įkvepiančiais žmonėmis socialiniuose tinkluose, pasek nevyriausybines organizacijas, kurios dalinasi naudingais patarimais apie tvarų gyvenimo būdą. Klausykis tinklalaidžių, nagrinėjančių perteklinio vartojimo bei aplinkosaugos problemas – taip pagilinsi savo žinias ir, priimant su tvarumu susijusius sprendimus, jausiesi tvirčiau. Žinoma, tokį informacijos srautą reikėtų sąmoningai formuoti, atsižvelgiant į savo emocinę būseną. Su tvarumu susijęs turinys turėtų įkvėpti ir lengvinti kelionę geresnių įpročių link, o ne duoti peno vidiniam kritikui.

 

 

Taip pat, skirk laiko pasidomėti įmonių bei organizacijų, kurių produkciją įsigyji, filosofija bei vertybėmis, tvarių gaminių gimimo procesais. Tai svarbu ne tik tam, kad sukurtum geresnį ryšį su tave supančia aplinka, bet tvarių produktų paklausos kūrimui. Kuo didesnis susidomėjimas tokiais gaminiais, tuo daugiau įmonių ims investuoti į tvarumą, rinka pamažu keisis ir bus vis draugiškesnė aplinkai. Visi didieji pokyčiai prasideda nuo mažų katalizatorių.

 

 

CONSCIOUS kolekcija gimė iš natūralios minčių tėkmės ir nuolat sau užduodamo klausimo, ką galime patobulinti savo veikloje, kad padarytume ją kuo draugiškesnę aplinkai. Kolekcijoje apjungiama gamyba iš perdirbtų medžiagų bei tvari gamyba. CONSCIOUS – šuolis į tvaresnes treniruotes.