Pateikus užsakymą iki 12 val., ZITICITY kurjeris siuntą į Vilnių, Kauną ir Klaipėdą pristatys ŠIANDIEN arba kitos darbo dienos vakare! Daugiau informacijos čia >

Krepšelis

Krepšelis yra tuščias
Bendra suma:
0,00 €
Prekių krepšelis

6 ĮDOMŪS FAKTAI APIE TVARUMĄ

 

 

 

 

 

Tvarumas – tai žodis vis dažniau girdimas įvairiuose kontekstuose, susijusiuose su gyvenimo būdu, socialine ekonomika ar ekonomika. Šią sąvoką savo mintyse turbūt dažnas sieja su sąmoningumu, perdirbimu, minimalistiniu gyvenimo būdu, atliekų rūšiavimu bei atsakingu vartojimu, bet ar tikrai žinome ką ji reiškia iš tiesų? Šiandien dalinamės 6 įdomiais faktais, kurie, padės geriau suvokti šią sąvoką. Be to, apačioje rasi patarimų kaip savo aprangos pasirinkimu gali prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo.

 

 

 

1. Termino kilmė

Tvarumo (angl. k. sustainability) termino kilmės šaknis galima atsekti iki 1987m. Jungtinių Tautų organizacijos ataskaitos „Mūsų bendra ateitis“ (angl.k. „Our common future“, kitaip žinomo kaip Brundtland Report). Joje išsakytas tvaraus vystymosi siekis arba harmonijos palaikymas tarp žmonių, gamtos bei visuomenės tarpusavio santykių.

2. Žiedinė ekonomika

Tvarumas yra siejamas su žiedine ekonomika arba koncepcija, kuri siūlo atsisakyti įsigalėjusio principo „imk-gamink-išmesk“. Vietoje to, siūlomas naujas požiūris: remontuok, pakartotinai naudok ir perdirbk. Tokiu būdu yra mažinamas ne tik vartojimas, bet ir Žemės resursų naudojimas bei tarša.

3. Elektros energijos sąnaudos

Net 15% visos pasaulyje sunaudojamos energijos yra išeikvojama apšvietimui. Visiškai perėjus prie LED naudojimo apšvietimui, galima būtų sutaupyti net iki 90% elektros energijos.

4. Gėlas vanduo

Nepaisant to, kad net 70% viso Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, tik gėlo vandens yra 2,5%. Negana to, iš visų gėlo vandens resursų, žmogui lengvai prieinama yra tik 1%. Turbūt dabar labiau norisi taupyti? Mums irgi.

5. Bėgantis vanduo

Karšto vandens čiaupas, iš kurio nulaša vienas lašas per sekundę, gali prisidėti iššvaistant iki maždaug 625 litrų vandens per mėnesį. Tai yra daugiau, nei vienas žmogus vidutiniškai sunaudoja per dvi savaites.

6. Perdirbimas

Vokietija gali pasigirti didžiausiu perdirbamų atliekų kiekiu. Nuo jos nedaug atsilieka Austrija, Pietų Korėja bei Velsas. Tuo tarpu, Lietuvos perdirbimo reitingas – vienas aukščiausių Europoje. Pagal Europos Aplinkos Agentūros duomenis, dar 2016m. šalis pasiekė pakuočių perdirbimo tikslus, kurių tikėtasi pasiekti iki 2030m., o 2017m. šalyje buvo perdirbama 48% komunalinių atliekų.

 

 

Savo vartojimo įpročiais galime prisidėti prie aplinkai kuo draugiškesnės visuomenės kūrimo. Pavyzdžiui, ar žinojai, kad vienai džinsų porai pagaminti gali prireikti net iki ~6tūkst. litrų vandens? Prie resursų tausojimo gali prisidėti sąmoningai rinkdamasis džinsus, kuriuos dėvi. Tvariausias pasirinkimas – kuo ilgiau nešioti tuos, kuriuos jau turi, tačiau žinoma, kad anksčiau ar vėliau prisireiks naujų. Tuomet rinkis džinsų porą iš atnaujintos kolekcijos „Clean Motion“. Jų gamybos procese sunaudojama net iki 95% mažiau vandens, o džiovinant sutaupoma 40% energijos.

 

 

 

 

 

 

Treniruotėms rinkis aprangą iš aplinkai draugiškos „Conscious“ kolekcijos. Tikime, kad daiktai turėtų tarnauti daugiau, nei vieną kartą, todėl joje rasi drabužių, pagamintų iš perdirbto poliesterio ar poliamido pluoštų, kurie išgaunami perdirbant plastiką, įvairią naudojimui nebetinkamą tekstilę ir t.t. Taip pat kolekcijoje apjungiami drabužiai, pagaminti aplinkai draugišku būdu. Nuo šiol tavo treniruotės gali būti dar tvaresnės!

CONSCIOUS -20 % Lengva vėjastriukė 79,92 € 99,90 €
CONSCIOUS -20 % Funkcionali sportinė liemenėlė 39,92 € 49,90 €
CONSCIOUS -20 % Funkcionalus atsegamas džemperis 63,92 € 79,90 €
CONSCIOUS -20 % Funkcionalūs marškinėliai 31,92 € 39,90 €