Pateikus užsakymą iki 12 val., ZITICITY kurjeris siuntą į Vilnių, Kauną ir Klaipėdą pristatys ŠIANDIEN arba kitos darbo dienos vakare! Daugiau informacijos čia >

Krepšelis

Krepšelis yra tuščias
Bendra suma:
0,00 €
Prekių krepšelis

DŽINSŲ DIENA: 5 NETIKĖTI FAKTAI APIE ŠĮ DRABUŽĮ

 

Turbūt nerastume žmogaus, kuris gyvenime nėra dėvėjęs džinsų arba savo spintoje neturėtų bent kelių porų. Šios kelnės tinka prie visko, o dėl savo patogumo leidžia atsipalaiduoti, jaustis laisvai, susitelkti į kasdienius darbus bei negalvoti apie savo išvaizdą. Šiandien beveik kasdien dėvėdami džinsus net negalėtume pagalvoti, kad pirmosios šios kelnės buvo skirtos tik darbininkų sluoksniui ir sukurtos iš paprasčiausio rudos spalvos brezento. Artėjant vasarai, kviečiame atsinaujinti ir dalinamės įdomiais faktais apie džinsų šaknis bei istoriją.

 

1. Džinsų išradėju yra laikomas vokietis, audinių ir galanterijos prekiautojas Levis Štrausas, kuris XIX a. viduryje San Franciske iš palapinių medžiagos pasiuvo darbines kelnes auksakasiams, tačiau šis džinsų modelis ženkliai skyrėsi nuo šiandieninio.

2. Kelnių siūles sutvirtinti kniedėmis sugalvojo siuvėjas, išeivis iš Lietuvos ir Latvijos, Jacob Davis. Patentui išsipirkti jam trūko pinigų, dėl to jis kreipėsi į Levis Štrausą. 1873 m. partneriai užpatentavo mėlynas denimo medžiagos kelnes su kniedėmis, o tų pačių metų gegužės 20-ąją buvo išleista pirmoji mėlynų džinsų partija. Būtent ši diena yra laikoma oficialiu džinsų gimtadieniu.

3. Džinsų pavadinimo kilmė siejama su Genujos uostu, iš kurio buvo siunčiama medžiaga šių kelnių siuvyklai Kalifornijoje. Ant siuntinių dėžių užrašas „Genes“, reiškiantis Genujos miestą, Amerikoje buvo perskaitomas kaip „Džins“. Laikui bėgant šis žodis buvo taip dažnai vartojamas, kad tapo šių kelnių pavadinimu.

4. Sukurti kaip darbo drabužiai, pirmieji džinsai labiau priminė kombinezonus, kadangi buvo su ilgomis petnešomis. Tik 1950-aisiais, kai aktorius James Dean pirmą kartą viešai pasirodė su džinsais, šios kelnės išpopuliarėjo ir žmonės jas ėmė dėvėti ne tik darbo aplinkoje.

5. Šiuo metu skaičiuojama, kad per metus pasaulyje yra pagaminama daugiau nei 6 milijardai porų džinsų ir tai yra pats populiariausias kelnių modelis.

 

 

Dėl tokio populiarumo džinsų pramonė šiuo metu yra viena didžiausių teršėjų mados industrijoje. Nors tradicinė džinsų spalva yra mėlyna, jų medžiaga visuomet dažoma. Norint įgauti tamsią ir sodrią jų spalvą, dažų koncentracija turi būti ypač didelė. Būtent džinsų dažymas ir yra labiausiai aplinką teršiantis veiksnys šio produkto gamyboje. Skaičiuojama, kad vienai porai džinsų pagaminti vidutiniškai sunaudojama 68 litrai vandens, 140 gramų chemikalų ir 1,5 kw elektros energijos. Per metus tai virsta 348 miljonais litrų vandens, 750 tonų chemikalų ir 7,5 milijardais kw elektros energijos. Be to, džinsus gaminantys darbuotojai daugumą darbų atlieka rankomis, dirba be apsaugos priemonių – dėl to itin dažnai serga įvairiomis odos ligomis ir kenčia nuo plaučių infekcijų.

 

 

Norėdami savo klientams pasiūlyti tvaresnę šių taip visų mylimų kelnių alternatyvą, sukūrėme džinsų kolekciją „Clean Motion“, skirtą sąmoningam ir atsakingam pirkėjui. Šioje kolekcijoje naudojame specialią „Jeanologia“ technologiją, kuri džinsų šveitimą ir blukinimą chemikalais pakeičia į blukinimą lazeriu. Be to, džinsų plovimui skirto vandens kiekį, kuris įprastoje gamyboje yra milžiniškas, iki minimumo sumažina speciali sistema „e-Flow“, plovimui naudodama nano-lašelius. Grįžtant prie skaičių, „Jeanologia“ technologija sutaupo iki 95% vandens, 40% elektros energijos ir naudoja iki 70% mažiau chemikalų. Žinoma, nepamiršome ir socialinio tvarumo aspekto – darbas su „Jeanologia“ technologija užtikrina ir darbuotojų gerovę, jie dirba saugioje aplinkoje, kur džinsų gamybą atlieka inovatyvios mašinos.

Rinkis atsakingai, jauskis patogiai ir judėk išvien su gamta: dėvėk „Clean Motion“ kolekcijos džinsus, kurie yra draugiški aplinkai.

 

Džinsų kolekcija CLEAN MOTION

Aptempti tamprūs džinsai 59,90 €
Aptempti tamprūs džinsai 59,90 €
Aptempti tamprūs džinsai 59,90 €
-33 % Prigludusio silueto tamprūs džinsai 39,90 € 59,90 €
Prigludusio silueto tamprūs džinsai 59,90 €
Tiesaus silueto tamprūs džinsai 59,90 €
Tiesaus silueto tamprūs džinsai 59,90 €
Prigludusio silueto tamprūs džinsai 59,90 €
-28 % Tiesaus silueto tamprūs džinsiniai šortai 35,90 € 49,90 €
-33 % Tiesaus silueto tamprūs džinsai 39,90 € 59,90 €
Prigludusio silueto tamprūs džinsai 59,90 €
-33 % Prigludusio silueto tamprūs džinsai 39,90 € 59,90 €