NEMOKAMAS pristatymas nuo 55Eur per 2-4 d.d. Lietuvoje

LUKAS IR EGLĖ ELENA PETRENKOS LONDONO MARATONE BĖGA VEDINI KILNAUS TIKSLO

 
Londono maratonas – tai sporto renginys, vykstantis Didžiojoje Britanijoje, ir kasmet sutraukiantis daugiau nei keliasdešimt tūkstančių bėgimo entuziastų iš viso pasaulio. Spalio 3 d., po net šešerius metus trukusių nesėkmingų bandymų papulti į šią didžiausią pasaulyje bėgimo šventę, Lukas Petrenka su žmona Egle Elena bėgs maratoną vedini kilnaus tikslo – sieks surinkti 4 tūkst. svarų tarptautinei išsėtinės sklerozės asociacijai (MS Society). Kviečiame susipažinti su įkvepiančia Luko ir jo žmonos istorija.
 

 

Lukai, trumpai papasakok apie save: kur gyveni bei kuo užsiimi gyvenime?

Šiuo metu gyvenu Lietuvoje, dirbu, bėgioju, sportuoju. Laisvalaikiu užsiimu savo mėgstamais hobiais: fotografija, muzika, taip pat mokausi mušti būgnus.

Anksčiau gyvenau bei dirbau Londone, kur su žmona baigėme mokslus. Abu dirbome didelėse kompanijose ir keliaudavome po visą pasaulį darbo reikalais. Tačiau, užklupus netikėtai ligai, teko kiek pakoreguoti savo planus bei priimti nelengvą sprendimą grįžti į gimtinę.

Ar su žmona seniai intensyviai bėgiojate? Galbūt seniau užsiimėte kita sporto šaka?

Dar prieš ligą žaisdavai krepšinį, tinklinį. O kalbant apie bėgimą, anksčiau tai darydavome labiau savo malonumui – siekdami prasiblaškyti ir palaikyti formas. Tačiau jau kuris laikas, padedami olimpiečio Remigijaus Kančio, intensyviai ruošiamės artėjančiam Londono maratonui. Taip pat sportuodami pradėjome dalyvauti įvairiose varžybose, o tai mus ir paskatino siekti dar daugiau.

Papasakok apie Londono maratoną bei tai, kaip į jį patekote.

Londono maratone kasmet dalyvauja 40 tūkst. žmonių, kurie yra atrenkami loterijos būdu. Šis maratono renginys yra labdaringas ir skirtas padėti žmonėms bei įvairioms organizacijoms.

Norint papulti į šį maratoną, pirmiausia reikia pateikti prašymą. Mes jau šešerius metus bandėme papulti, tačiau, deja, vis nesėkmingai. Nežinia, kokios žvaigždės sukrito, tačiau šį kartą mes patekome į jį abu su žmona.

Mūsų bėgimo Londono maratone tikslas – skleisti žinomumą apie išsėtinę sklerozę ir rinkti lėšas tarptautinei išsėtinės sklerozės asociacijai – MS Society.

 

 

Lukai, papasakok apie savo ligą ir pačią organizaciją, kuriai nukeliaus visi jūsų su žmona surinkti pinigėliai.

Išsėtinė sklerozė – tai lėtinė demielinizuojanti, degeneracinė ir progresuojanti centrinės nervų sistemos liga. Šia liga dažniausiai serga jauni, darbingo amžiaus žmonės.

Pirmieji man pasireiškę šios klastingos ligos požymiai – dažnam pasitaikantis nuovargis. Tačiau po vieno nutikimo supratau, kad kažkas su manimi yra negerai. Kartą su bičiuliais žaidėme krepšinį. Žaidėme taip, kad gavau į akį. Mėlynė manęs labai neišgąsdino, tačiau po savaitės kitą akį tarsi rūkas aptraukė. Paskui pradėjau nebejausti ir nematyti atstumo – žaidi krepšinį, tinklinį ir pats to nesuvokdamas prieini per arti, gauni į petį, nueini per toli – nepagauni kamuolio. Biure lipi laiptais ir nesupranti, kaip jais lipti – žengti plačiau ar siauriau. Tas jausmas buvo keistas ir supratau, kad turiu apsilankyti pas gydytoją

Tą kartą gydytojai man išsamiai ištyrė akis, tačiau nieko nerado ir įtarė, kad kažkas gali būti negerai su smegenimis. Galiausiai atsidūriau Kauno klinikose, kur atlikus magnetinio rezonanso tyrimą, man buvo labai greitai nustatyta diagnozė – išsėtinė sklerozė.

Mes norime kalbėti apie šią ligą garsiai. Kad ši liga yra klastinga, kad ji paliečia jaunus, darbingus žmones – beje, jaunus – labiausiai. Mes norime atkreipti dėmesį ir parodyti, kad su liga galima gyventi, sportuoti ir pasiekti labai daug. Dėl šios priežasties ir nusprendėme dalyvauti Londono maratone – abu surinkome po 2 tūkst. Svarų, o ši parama keliaus MS Society asociacijai.

MS Society – tai tarptautinė išsėtinės sklerozės asociacija, kuri ne tik suteikia labai daug naudingos informacijos apie ligą, bet taip pat padeda sergantiems ir jų šeimos nariams.

 

 

Lukai, Egle Elena, kokie yra svarbiausi aspektai, į kuriuos atkreipiate dėmesį rinkdamiesi drabužius bėgimui?

LUKAS: Rinkdamasis bėgimo drabužius atkreipiu dėmesį į tai, kad jie būtų lengvi, visiškai nesijaustų ant kūno, o jų medžiagos ,,kvėpuotų“. Man tai yra svarbiausia. Žinoma, taip pat turėtų būti ir gražios drabužių spalvos, koks nors įdomus ornamentas ar oranžines spalvos akcentai (oranžinė – mano mėgstamiausia spalva). :)

EGLĖ ELENA: Svarbiausias pasirinkimo aspektas yra drabužių lengvumas, jie turi nesijausti ant kūno, netrukdytų laisvai judėti, netrintų, neerzintų odos. Žinoma, taip pat labai svarbi ir medžiagų sudėtis. Be to, visuomet atkreipiu dėmesį ir į tai, ar mano pasirinktas produktas yra tvarus (angl. sustainable).

 

 

Luko ir Eglės Elenos pasirinkimas bėgimo treniruotėms – funkcionalūs marškinėliai ilgomis rankovėmis ir šortai su vidinėmis kompresinėmis tamprėmis. AUDIMAS džiaugiasi prisidėjęs prie bėgikų kilnaus tikslo ir linki sėkmės Londono maratone jau šį sekmadienį, spalio 3 dieną!

 

*Nuotraukos - Eriko Ovčarenko.