ARTŪRAS JANAUSKAS: BARJERINIS BĖGIMAS – MANO VARIKLIUKAS

 

Vienas iš Audimo 2021-ųjų pavasario-vasaros kolekcijos veidų – Artūras Janauskas. Nepaisant to, kad vyras šiuo metu yra daugeliui žinomas dėl pasirodymo “Lietuvos balso” scenoje, sporto pasaulyje jo vardas garsiai skamba jau seniai. Artūras yra Lietuvos nacionalinės lengvosios atletikos rinktinės narys, net 9 kartus tapęs šalies trumpų nuotolių bėgimo su kliūtimis čempionu.

 

“Nemažai žmonių mano, jog profesionalus sportas sveikatą žaloja daugiau, nei suteikia naudos“,- sako bėgikas, tačiau priduria, kad nėra lengvo profesionalaus sporto ir pripažįsta, kad kažkiek aukotis siekiant maksimalių rezultatų išties reikia. „Jei viską darai atsakingai ir nori pasiekti aukštumų, reikia sunkiai dirbti. Mano užsibrėžti tikslai - stipresni už visus stereotipus“. Su Artūru kalbėjomės apie jo aistrą lengvajai atletikai bei tinkamos aprangos svarbą gerai savijautai.

Nuo ko viskas prasidėjo?

Lengvoji atletika mano gyvenime atsirado labai netikėtai, net prieš 21 metus. Fizinio lavinimo mokytoja pastebėjo mano gebėjimus bei savybes, tinkančias lengvosios atletikos sporto šakai, bei pastūmėjo šia sporto šaka užsiimti.

Kalbant apie šio sporto žavesį, galiu pasakyti, kad tai - labai patraukli sporto šaka, pasižyminti itin plačiu skirtingų bei įdomių rungčių spektru: šuoliai, sprintas, metimai, distancijos... Visos rungtys man pasirodė patrauklios ir įtraukiančios, norėjosi visas išbandyti. Tačiau laikui bėgant atsiskleidžia specifiniai gabumai, kurie padeda pasirinkti tinkamiausią rungtį. Trenerės dėka aš atradau barjerinio bėgimo rungtį, kuri iki šiol yra mano „varikliukas“.

Tačiau galiu pasakyti, kad pirmieji žingsniai nebuvo lengvi - nebuvau fiziškai stiprus paauglys. Prisimenu pirmąsias (nesėkmingas) varžybas. Tąkart distancijos baigti nepavyko, dėl to buvo gėda ir nejauku. Tačiau pralaimėjimas nesugniuždė. Atvirkščiai - tai mane paskatino labiau tobulėti, stengtis ir įrodyti, kad galiu būti sportininku.

 

Kada supratai, kad lengvoji atletika tau – ne tik hobis?

Kad sportas nėra tik hobis supranti, kai be jo negali gyventi nei dienos. Pavyzdžiui, kai praleidus bent vieną treniruotę (kas būna retai, bet kartais vis tiek pasitaiko, kai patiri traumą ar peršali...), tave pradeda graužti sąžinė. Aktyvumo norisi net povaržybinio poilsio metu. Atrodo, kad viskas - kūnas, mintys - reikalauja sporto.

Taip pat šis suvokimas ateina, kai sportas tampa atsakomybe – tapus Lietuvos čempionu bei atstovaujant savo šalį tarptautinėse varžybose.

Kas sunkiomis akimirkomis labiausiai motyvavo ir neleido palūžti?

Sunkiomis akimirkomis į priekį labiausiai veda trenerės tikėjimas manimi. Taip pat, draugų bei šeimos narių palaikymas. Užsibrėžtų tikslų neįgyvendinimas bei noras skeptikams įrodyti, kad aš galiu – taip pat puikus varikliukas. Žinoma, nepalūžti ir nuolat judėti pirmyn skatina ir varžybose patirtos teigiamos emocijos, pasiekti rezultatai.

Artūras sako, kad renkantis aprangą didžiausią dėmesį skiria patogumui. „Patogi apranga varžybose yra tiesiog būtina. Ji užtikrina, kad mintys nenukryps į tai, kad man kažkas spaudžia ir yra nepatogu, todėl galiu jaustis komfortabiliai ir visą save, visą energiją sukoncentruoti vien tik į aukštesnių rezultatų siekimą. Taip pat kreipiu dėmesį į sportinių drabužių dizainą, spalvą. Pastarieji suteikia džiaugsmą, o džiaugsmas – tai raktas į sėkmę“,- sako Artūras.

Naujoje Audimo sportinių drabužių kolekcijoje jis dėvėjo kūną vėsinančius marškinėlius, tampraus audinio kelnes siaurinta apačia ir lengvo tampraus audinio švarką.

Kūną vėsinantys marškinėliai 29,90 €
Kūną vėsinantys marškinėliai 29,90 €
Tampraus audinio kelnės siaurinta apačia 59,90 €
Lengvo tampraus audinio švarkas 59,90 €