NEMOKAMAS pristatymas nuo 55Eur per 2-4 d.d. Lietuvoje

5 BŪDAI KAIP IŠSAUGOTI GERĄ SAVIJAUTĄ PER KARANTINĄ

 

Šaltasis metų sezonas dažnai paveikia mūsų nuotaiką. Ilgi vakarai, nuolatinis saulės trūkumas – tik keletas iš veiksnių, darančių įtaką kasdienei savijautai žiemos metu, o ką jau kalbėti apie karantino laikotarpio apribojimus. Šiuo metu yra itin svarbu skirti ypatingą dėmesį savo gerbūviui, taigi dalinamės kartu su „Jaunimo linija“ paruoštais penkiais patarimais, kaip pagerinti savo savijautą.

 

1. Atskirk, ką gali kontroliuoti ir ko ne

 

Pagalvok apie tuos dalykus, kurie priklauso nuo tavęs ir nukreipk dėmesį į juos. Rūpinkis mityba ir fizine būkle, kasdien skirk bent šiek tiek laiko savo mėgstamai veiklai, kuri skatina atsipalaiduoti. Nepamiršk plauti rankų ir primink apie tai kitiems. Vartok vitaminus - ypač vitaminą D, kurio daugumai Lietuvos gyventojų trūksta žiemos metu. Ribok tave pasiekiančią, ypač neigiamą, informaciją. Jei vis dėlto itin norisi neatsilikti nuo naujienų srauto, įsitikink, kad pasirinkti informacijos kanalai yra patikimi ir nevers tavęs veltui nerimauti.

2. Užsiimk tuo, kas suteikia saugumo jausmą

 

Nelygink savęs su kitais, nes veikla, kuri ramina kitus, nebūtinai gali tikti tau. Prisimink, kokia veikla teikė daugiausia džiaugsmo prieš karantiną, ir pagalvok, kaip galėtum ją adaptuoti dabartinei situacijai. Juk net nuotoliniai vakarėliai su draugais yra įmanomi šiuolaikinių technologijų pagalba. Jei apribojai bendravimą su kitais žmonėmis, pagalvok, ar šis sprendimas buvo sąlygotas noro apsaugoti save, ar jį sukėlė tavo emocinė būklė.

3. Išeik pasivaikščioti, pabūk gamtoje

 

Laikas, praleistas lauke - tai ne tik puikus būdas gauti vitamino D, pakvėpuoti grynu oru. Lengva mankšta ar pasivaikščiojimas padeda tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai, taigi apsirenk savo mėgstamiausius Audimo drabužius ir užsiimk mėgstama sportine veikla – prasibėk lengvą krosą ar išeik į ilgą pasivaikščiojimą su augintiniu. Tik nepamiršk net ir lauke laikytis saugaus atstumo. Jeigu jautiesi saugiau savo namų erdvėje, judėk pagal vieną iš treniruočių, esančių Audimo YouTube kanale, jas rasite čia.

4. Gyvenk dabartimi

 

Nerimas didėja galvojant ne tik apie tai, kas vyksta šiuo metu, bet ir svarstant, kas gali nutikti ateityje. Kai pradedi nerimauti dėl to, kas dar nenutiko, mintimis persikelk į dabartį. Įvardink sau, ką matai, ką užuodi, kokį skonį šiuo metu jauti – ši sąmoningumo praktika ir pratimai gali padėti jaustis saugiau, kuomet atrodo, kad viskas slysta pro pirštus, o situacija yra nebekontroliuojama.

5. Bendrauk ir kreipkis pagalbos

 

Neužsidaryk savyje ir kalbėk apie savo jausmus su tais, kurie tau artimi ir kuriais pasitikite. Bent kartą per dieną susiskambink su šeimos nariu ar artimu draugu – pasidalinkite jausmais, kasdieniais rūpesčiais, džiaugsmais ir atradimais. Jei nerimas stiprus ar emocinė būklė blogėja, kreipkis pagalbos į psichinės sveikatos specialistus. Neprivalai likti vienas su savo mintimis ir jausmais – dalinkis jais su tais, kurie gali padėti.