3 SIMONO DAILIDĖS PATARIMAI AKTYVIAM LAISVALAIKIUI

 

Kaip sekasi laikytis Naujųjų metų pažadų? Sportas, sveika mityba, rūpestis ir laikas sau – tik keletas dalykų, kurių dažnas sau linki ta proga. Antro metų mėnesio pradžia – puikus laikas atsigręžti ir įsivertinti, kaip sekasi tų laikytis to, ką patys sau pažadėjome. Jei pirmas mėnuo praėjo tingiai vartantis ant sofos, dabar yra puiki proga iš naujo įsikvėpti gyvenimo būdo pokyčiams ir į savo dienos rutiną įvesti sveikatai naudingų naujų užsiėmimų. Jei stinga idėjų, ką veikti lauke žiemą, Audimo ambasadorius, Sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė dalinasi savo mėgstamiausiomis žiemos veiklomis bei naudingais patarimais aktyviam bei turiningam laisvalaikiui šaltame ore.

1. Maudynės eketėje

Maudymasis šaltame vandenyje – puikus būdas grūdintis. Žinoma, tam, kad pasiekti norimus sveikatingumo tikslus galimai užtektų ir vėsesnio dušo, tačiau maudynės eketėje gali būti puiki patirtis ieškantiems naujų potyrių. Simonas Dailidė pirmą kartą į eketę įšoko prieš maždaug 10 metų ir nuo tada tai daro kasmet, jei tik yra ledo, kuriame tą eketę galėtų daryti. „Kažkada mečiau sau iššūkį maudytis eketėje 30 dienų ir pakviečiau prisijungti visus, kas tik nori. Dabar prie iššūkio kasmet jungiasi šimtai žmonių, vėliau tai tampa jų gyvenimo būdu. Laikui bėgant pradėjome organizuoti netgi su tuo susijusius renginius: 25 metrų plaukimą ekete, ledinių nuotraukų konkursą, bėgimą su laiminga pabaiga (ekete),“ pasakoja Simonas.  Jei susigundei išbandyti save, svarbu žinoti, kad vienas iš svarbiausių momentų ruošiantis tokioms maudynėms – psichologinis nusiteikimas. Taip pat, Simonas rekomenduoja pratintis prie šalto vandens maudantis duše, vandens srovę po truputį vėsinant ar taikant kontrastinį dušą, kai pakaitomis atsukama tai šalta, tai karšta, o galiausiai – vėl šalta vandens srovė. „Didžiausia motyvacija – gera savijauta. Jei kada aptingstu (o tai pasitaiko visiems), save motyvuoju tuo jausmu, kuris žinau, kad bus kai išsimaudysiu eketėje,“ sako Simonas. Maudantis šaltame vandenyje potyriai išties ypatingi, kadangi į kraują yra išskiriamas nemažas kiekis adrenalino. Tai turi tonizuojantį poveikį – suteikia žvalumo.

2. Žiemos žygiai

Antra Simono rekomendacija puikiai tiks tiems, kurie į lauką ruošiasi su visa šeima, galbūt ir mažais vaikais, todėl turi ieškoti veiklos subalansuotos visų poreikiams. „Kai judi, gamtoje sušalti yra tikrai nelengva. Pats paprasčiausias būdas pajudėti – pasiimti kuprinę su sumuštiniais bei arbata ir apeiti aplink kokį ežerą. Einant į žygį su slidėmis ar nakvyne gamtoje reikės kiek rimtesnio pasirengimo. Man labiausiai patinka tie žygiai, kurių metu atitrūksti nuo miesto šurmulio, vakare matai žaižaruojantį laužą ir žvaigždėtą dangų“. Žiemos žygių metu Simonas mėgsta šiltai miegoti hamake ir sako, kad tokiu atveju, komfortui užtikrinti apatiniai drabužiai iš merino vilnos yra tiesiog nepamainomi. Jeigu ir taip nemažai vaikščioti, kasdienybei paįvairinti galite rinktis žygius slidėmis – tai įneš naujų potyrių bei nuotykių į nusistovėjusią pasivaikščiojimų rutiną, o ir leis lengviau įveikti didelius atstumus. Pats metas išsitraukti seniai užmirštas lygumų slides ir leistis į žygį patyrinėti savo miesto apylinkių bei pasidžiaugti ypatinga sniego gausa.

3. Sportas gryname ore

„Visais metų laikais stengiuosi veikti ir išbandyti viską – nenoriu savęs apriboti sezonais. Manau, kad čia labai tinka auksinė taisyklė: nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga,“ sako Simonas, bet paklaustas apie savo mėgstamiausias sportines veiklas, pirmiausia mini bėgimą. „Man labai patinka žiemą bėgti. Šiuo laikotarpiu tai daryti galima labai komfortiškai, kadangi nėra karšta. Kad būtų saugiau, rekomenduotina rinktis bėgimo batelius su tam pritaikytu protektoriumi ir mėgautis žiemos vaizdais bėgant. Bet bėgimas labai panašus į čiuožimą slidėmis. Pagaliau turime sniego ir galime juo sėkmingai naudotis! Taip pat negalima pamiršti dar retesnės pramogos - pačiūžų ir ledo! Atradau, kad žiemą puikiai galima žaisti ir tinklinį, taip pat, esant sąlygoms, smagu plaukti baidarėmis. Atsiveria visai kitokie vaizdai, nei plaukiant vasarą, rudenį ar pavasarį.“ Taigi, pasirinkimo tikrai daug – tik imk ir daryk!

 

Svarbiausia taisyklė kaip jaustis saugiai ir patogiai, kad ir kokią aktyvią veiklą pasirinktum: drabužių sluoksniavimas. Apatiniams sluoksniams tobulai tiks Simono pamėgti merino vilnos drabužiai. Su jais derink minkštus ir šiltus džemperius, liemenes, striukes, bei aksesuarus, kad galėtum kai kuriuos sluoksnius atsegti ar visai nusirengti užsiimant didelio intensyvumo veikla.