NEMOKAMAS pristatymas nuo 55Eur per 2-4 d.d. Lietuvoje

 

AUDIMAS ambasadoriai: ką jiems reiškia sportas bei naudingi patarimai, kaip 2023-iuosius pradėti aktyviai

Vos atvertę naujų metų puslapį, daugelis suskuba pildyti dar praėjusių metų pabaigoje sau duotą pažadą – pradėti sportuoti. Tačiau dėl motyvacijos ar žinių stokos, deja, ne visada pavyksta tai įgyvendinti taip, kaip buvo tikėtasi. Pakalbinome AUDIMAS ambasadorius ir paprašėme papasakoti, kas juos paskatino žengti sporto keliu ir ką jiems reiškia sportas, bei pasidalinti naudingais patarimais, kaip Naujuosius pasitikti aktyviai ir neprarasti motyvacijos sportui

AUDIMAS ambasadorių paprašėme pasidalinti:

  • Ką jiems reiškia sportas ir kas motyvuoja bei padeda siekti užsibrėžtų tikslų (sportinių ar kitų)
  • Patarimais, kaip pradėti sportuoti ir išlaikyti motyvaciją sportui
  • Palinkėjimais sau bei kitiems, norintiems naujus metus pradėti aktyviai

 

 

MARIUS STANIULIS, sveikesnės gyvensenos treneris, vienas iš ,,Už 7 Marių“ bendruomenės įkūrėjų

Sportas – tai mano gyvenimo būdas bei mylimas darbas, kuris padeda augti kasdien. Sportas duoda labai daug naudos organizmui – pripildo smegenis deguonimi, suaktyvina kraujotakos sistemą, taip pat suteikia galimybę susipažinti su daug įdomių žmonių, leidžia gyventi orų gyvenimą, priverčia ugdyti valią bei domėtis, kaip veikia žmogaus kūnas bei protas.

Netikiu motyvacija. Manau, kad tai yra labai laikina. Per 10 metų aktyvios veiklos bei darbu su žmonėmis įsitikinau tuo. Tikiu kompanijos palaikymu, tikslų siekimu, noru gerai jaustis bei mėgstamos veiklos propagavimu, tačiau tai turi būti nuoširdumas, o ne motyvacija. Geriau ieškoti įkvėpimo, kuris padėtų susikurti stabilumą bei džiaugsmą.

 

MARIAUS PATARIMAI, NORINTIEMS

PRADĖTI SPORTUOTI

  • Sportuoti reikėtų pradėti nuo labai paprastų, mažų dalykų. Pirmiausia, reikėtų sau atsakyti į klausimą: kodėl man reikia sportuoti? Atsakius į jį, nereikėtų skubėti užsibrėžti didelių tikslų: svarbiau įsivertinti savo galimybes. Pavyzdžiui, jei turite daug viršsvorio, turėtumėte pradėti tik nuo lengvų ilgesnių pasivaikščiojimų, ilgainiui siekite pastovumo bei nuoseklumo.
  • Tuomet verta apsvarstyti, kas Jums padės siekti užsibrėžtų tikslų – kartu sportuojantis draugas, o gal – norėsite prisijungti prie sporto bendruomenės. Taip pat labai rekomenduoju susirasti asmeninį trenerį, kuris atsakys į rūpimus klausimus bei padės pastatyti tvirtus technikos pamatus atliekant pratimus bei suvokti, kaip veikia kūnas.
  • Kai atrasite savo mylimą sporto būrelį bei sporto rūšį, neskubėkite ir nepameskite dėl jos galvos – kartais mažiau yra daugiau. Pradžioje ir kūną skaudės, kartais bus sunku prisiversti sportuoti, tačiau stenkitės viską vertinti ne pagal svarstyklių rodmenis, o atsižvelkite į daugiau faktorių: nuotaikų kaitas ir stabilumą, geresnį virškinimo darbą, aukštesnį pasitikėjimo savimi jausmą, kokybiškesnį miegą ir kt.

 

 

MIRETA JURGELEVIČIŪTĖ, profesionali diskgolfo žaidėja

Sportas mane lydėjo nuo pat mažens, kadangi turėjau puikius aktyvaus gyvenimo būdo pavydžius – savo tėvus. Man sportas visuomet yra siejamas su gera nuotaika, gera savijauta, pasitikėjimu ir geru laiku. Kaip Lietuvos sporto universiteto alumnė ir magistrantė, jaučiu pareigą skatinti fizinį aktyvumą bei fizinę veiklą. Dėl šios priežasties savo meile sportui noriu dalintis ir su kitais. Baigiantis metams, visada susikuriu naujų tikslų sąrašą, užsipildau varžybų kalendorių. Tai man padeda laikytis plano ir realizuoti savo tikslus bei svajones.

 

MIRETOS PATARIMAI, NORINTIEMS PRADĖTI SPORTUOTI

 

  • Nusistatykite savo tikslus: ką norite pasiekti sportuodami? Galbūt tai yra gražesnė ir sveikesnė figūra, didesnė raumenų masė ar, paprasčiausiai, geresnė savijauta?
  • Susiraskite draugę ar draugą, kuris sportuos kartu su Jumis, bei su kuriuo galėsite pasidalinti savo pasiekimais.
  • Pasirinkite tokią aktyvią veiklą, kuri Jums labiausiai patinka, kadangi tai padės išlaikyti motyvaciją.
  • Jei Jums nepatinka sportuoti viešose erdvėse, pavyzdžiui, sporto salėse, sportuoti galite ir namuose: internete yra daugybė pratimų, kuriuos galite atlikti namuose be jokio specialaus inventoriaus.
  • Stebėkite savo pasiekimus kaip keičiasi ir stiprėja Jūsų kūnas. Tai gali tapti papildoma motyvacija.

 

 

VYTENĖ BELECKĖ, tinklininkė, trenerė

Sportuodama gaunu daug pozityvumo ir geros energijos. Su sportu, t. y. tinkliniu, praleidau itin didelę gyvenimo dalį, o dabar savo patirtimi dalinuosi su kitais dirbdama trenere. Tačiau sportas iš mano gyvenimo niekur nedingo – kaskart atrandu naujų judesio galimybių ir tuo mėgaujuosi. Paplūdimio tenisas ar asmeninės treniruotės su treneriu, o galbūt pasivaikščiojimas gamtoje ar šokiai namie, kai niekas nemato, – visa tai man teikia malonumą, padeda išsikrauti bei pakrauna mano ,,bateriją“.

Užsibrėžtų tikslų man padeda siekti suformuotos mažos užduotys. Iš karto užsibrėžus didelį tikslą, jis gali atrodyti neįmanomas ir rankos gali greitai nusvirti, o turint mažą kasdienę užduotį, viskas tampa daug lengviau, todėl svarbiausia – geras planas. Šį metodą taikau tiek sporte, tiek gyvenime, kad ir kaip kartais norisi visko čia ir dabar.

 

 

ALEKSANDRA SOŠENKO, buvusi dviratininkė, moters fizinio aktyvumo ir nėščiųjų treniravimo bei atsistatymo po gimdymo specialistė

Anksčiau sportas man reiškė konkurenciją, rezultato siekimą, norą būti vienai iš geriausių, kūno ribų lavinimą, darbą. Dabar tai yra jausmas, kad kūnas daro tai, ką privalo – judėti. Tačiau dabar svarbiausia yra tai, kad aš renkuosi įvairų fizinį aktyvumą, kuris man yra įdomus, malonus, įvairus ir dinamiškas. Judėjimas man teikia daug džiaugsmo, man patinka jausti kūną ir valdyti jį. Sportas svarbus norint išlikti energingai, taip pat jausti judėjimo laisvę. Ir, žinoma, tai yra prasmingas laiko praleidimas. Mano tikslai sportuojant – kūno energija, emocijos, gera savijauta.

Mano motyvacija sportuoti – noras suteikti kūnui tai, ko reikia, išlaikyti jį balanse, nes kitu atveju kūnas silpsta, atsiranda nugaros skausmų, prastėja nuotaika ir produktyvumas. Viliuosi, kad būdama 65–75-erių metų aš vis dar šoksiu, plauksiu, slidinėsiu, važiuosiu dviračiu, vaikščiosiu kalnais, o ne gulėsiu lovoje žiūrėdama televizorių, ieškodama jėgų nueiti iki parduotuvės ar skirti dėmesio anūkams.

Norint pradėti sportuoti, pirmiausia svarbu suvokti, kad sportas yra reikalingas kūnui ir psichikai. Antras svarbus dalykas – yra įvairiausių sporto rūšių, tad reikia atrasti tai, kas labiausiai patinka, kad į treniruotę eitumėte, nes to norite, nes laukiate, trečias – turi būti disciplina, rutina. Labai sunku pradėti sportuoti tada, kai nežinote savijautos skirtumo. Nesvarbu, kokį sportą pasirinksite, visada pradėkite pamažu, blaiviai vertindami savo fizinę būklę, atsikratę iliuzijų, kad greitai pasieksite džiuginančių rezultatų.

Dėl savo darbo specifikos man labai sunku prisiversti padaryti treniruotę dėl savęs. Noriu palinkėti skirti daugiau dėmesio sau ir specifiniams pratimams, nes jie man nepatinka, bet jų labai REIKIA. Kitiems noriu palinkėti atrasti savo mėgstamą fizinę veiklą ir integruoti fizinį aktyvumą į savo gyvenimą, kad tai taptų gyvenimo dalimi. Nepamirškite rūpintis savimi!

 

 

KAROLĖ VIRBICKAITĖ, paplūdimio tinklininkė, trenerė

Sportas man yra meditacija, galvos pravėdinimas ir atsipalaidavimo būdas. Labai mėgstu save challenge'inti. Pamačius bet kokį, mano akimis, įdomų iššūkį, bandau jį įvykdyti, o jei nesigauna, bandau tai padaryti kad ir 100 kartų. Sportuoju nuo pat mažens, todėl savęs be sporto neįsivaizduoju, o ir motyvacijos niekada netrūko. Net jei ir užpuola tinginystė, vidinis balsas ,,išspiria“ iš namų.

Naujųjų metu proga, labai noriu sau ir kitiems palinkėti klausyti to vidinio balso – juk taip organizmas prašo to, ko jam trūksta. Jei prašo pasilepinti – lepinkitės, jei prašo eiti pajudėti – judėkite!

 

 

AGNĖ DZERANOVA, laidos „Į sveikatą“ vedėja, sporto entuziastė, visažistė, trijų vaikų mama

Sportas man yra ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir mano geros savijautos pagrindas. Sportas padeda atsikratyti blogų emocijų, suteikia laimės, taip pat padeda pakelti savivertę. Sportuodama jaučiu dar didesnį dėkingumą ir meilę sau, o nuo to gerėja visos gyvenimo sritys. Nors daugiau ar mažiau judėjau visą savo gyvenimą, tačiau labiausiai sporto naudą pajaučiau tapusi mama. Sportas nėštumo metu padėjo jaustis geriau ir suteikė judėjimo laisvę. Ilgas maitinimas, nepatogios kūno padėtys ir vaikučių nešiojimas ilgainiui lėmė nugaros skausmus, kurių atsikratyti padėjo tik reguliarus sportas. Tad ir savo socialiniuose tinkluose motyvuoju sekėjus judėti, rinktis sveikesnį gyvenimo būdą bei keisti savo įpročius į tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai naudingus.

Motyvaciją sportui man labai padeda išlaikyti bendraminčiai, tad visiems rekomenduoju atrasti sporto bendruomenę, kuri padeda palaikyti vieniems kitus, taip pat mylimą trenerį, prieš kurį jausite atsakomybę ir kuris visada išspaus iš Jūsų šiek tiek daugiau, nei manote, kad galite. Arba tiesiog susiraskite sporto draugę, -ą, su kuriuo bus smagiau judėti, ir galėsite kartu vienas kitą motyvuoti.

Mielos mamos, jei neturite kam palikti savo vaikučių – sportuokite kartu su jais! Tapkite pavyzdžiu savo vaikams bei ugdykite sveikus įpročius nuo mažens. Noriu pabrėžti, kad pradėti sportuoti visada padės ne tik viešai išreikštas pažadas, bet ir nauja sportinė apranga! Taip pat nepamirškite padėkoti savo kūnui už kiekvieną mankštą ar treniruotę ir nelaukite pirmadienio – kokybišką gyvenimą rinkitės šiandien prisimindami, kad pokyčiai visada prasideda galvoje.

 

 

 ALANO PATARIMAI, NORINTIEMS PRADĖTI SPORTUOTI

  • Pradėkite nuo pačių paprasčiausių judesių rankomis ir kojomis – mokykitės tūpti, atsispausti, pašokti, ropoti, pasisukti, atsilenkti, atsistoti, atsigulti. Kai išmoksite šiuos pratimus, ateityje bus daug lengviau pereiti prie savo judesio formų ir atrasti tą judesį, kuris bus arčiausiai širdies.
  • Rekomenduoju pasidomėti, kas vyksta, kai žmogus sportuoja: kas daro įtaką judesiui, kas tuo metu vyksta kauluose, raumenyse, kaip jie dirba, kokie hormonai išsiskiria sportuojant (greitai, lėtai), kokią naudą (sveikatai, ilgaamžiškumui) duoda įvairūs pratimai. Nedidelis žinių bagažas, lengvai prieinamas interneto platybėse, labai pakels motyvaciją.
  • Motyvacijos galima atrasti ir susikūrus sau gerą terpę sportui. Jums tinkama erdvė, kurioje jaučiatės gerai, pavyzdžiui, treniruotėms skirtas kampelis namuose – taip pat labai motyvuoja. Sportinė įranga ir tinkama sportinė apranga, pavyzdžiui, patogios tamprės ar judesių nevaržantys sportiniai marškinėliai – taip pat yra dalis motyvacijos.
  • Žmogus yra sutvertas judėti arba gulėti, o ne sėdėti arba stovėti. Sutikite, mes dažnai pagalvojame, kad šiandien užsidirbsime daugiau pinigų, pasieksime geresnį statusą ar karjeros laipsnį, ir tiek to ta sveikata, sportas, mityba, meditacija ir kita, tačiau mes labai klystame. Jei propaguosime tokį gyvenimo būdą, anksčiau ar vėliau išleisime daugybę pinigų įvairiems gydymams. Be to, kūnas ims reikalauti labiau korekcinio, o ne smagaus ir patinkančio judesio, kuris veža, ir leidžia progresuoti jėgai bei ištvermei.
  • Sau bei kitiems linkiu neapsibrėžti didelių tikslų, jokių ,,nuo pirmadienio“. Neretai gyvenime iššūkiai mus susiranda patys, juos tiesiog reikia priimti. Kai sulaukiate pasiūlymo eiti judėti, tinkamiau maitintis, o, galbūt, esate blogos nuotaikos, priaugote papildomų kilogramų ar pan., priimkite aplinkos ar vidinio balso siunčiamus signalus ir iš karto reaguokite, ieškokite sprendimų, darykite.