NEMOKAMAS pristatymas nuo 55Eur per 2-4 d.d. Lietuvoje

DISKGOLFO ČEMPIONĖ MIRETA JURGELEVIČIŪTĖ: REIKĖJO LAIKO, KAD IŠMOKČIAU PAMIRŠTI NESĖKMES

 

Testuoti mažai kam žinomus vandenis – visada įdomu. Patyrusi rimtą kelio traumą, Audimo ambasadorė Mireta Jurgelevičiūtė turėjo rasti kitą sporto šaką, kuriai galėtų atiduoti visą save ir netikėtai susidomėjo netradicine, mažai kam žinoma sporto šaka - diskgolfu. Išbandžiusi šį sportą, Mireta iškart susižavėjo tuo, koks nenuspėjamas, įtraukiantis ir ypač lavinantis strateginį mąstymą yra diskgolfas. Šiandien ji gali didžiuotis ne tik tuo, kad profesionaliai perprato šią itin įdomią sporto šaką, bet ir nuskynė čempionės titulą visuose Lietuvos čempionatuose, kuriuose dalyvavo nuo 2015 metų.

Nuo ko viskas prasidėjo?

2015m. patyrusi rimtą kelio traumą supratau, kad teks mesti ilgai lankytą sportinę aerobiką ir savęs ieškoti kitoje sporto šakoje. Kaip tik tuo metu netikėtai buvau supažindinta su naujai į Jonavos rajoną atkeliavusia sporto šaka – diskgolfu, tačiau pati tada žaisti dar negalėjau ir užėmiau stebėtojos poziciją. Pasveikusi po ilgos reabilitacijos nekantravau pati išbandyti tai, ką iki tol galėdavau tik stebėti ir taip prasidėjo mano kelionė. Dabar jau penkis metus iš eilės esu Lietuvos diskgolfo moterų čempionė. Ateityje norėčiau siekti dar aukštesnių pasiekimų, laimėjimų ir už Lietuvos ribų bei neprarasti turimo titulo.

 

Kodėl būtent diskgolfas? Kuo patraukė ši sporto šaka?

Visų pirma, diskgolfas sudomino, nes yra netradicinė ir tuo metu buvo mažai kam žinoma individuali sporto šaka, kurią pačiai buvo įdomu išbandyti. Pradėjusi žaisti, supratau, jog šis sportas lavina mąstymą, priverčia daug ir strategiškai galvoti, priimti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, kaip išvengti pasitaikiusių kliūčių (medžių, vandens telkinių, bei užribių), reikia įvertinti atstumą. Taip pat, reikia galvoti kokį diską mesti, kad išpildytum sugalvotą idėja, kad sužaistum kuo mažesniu rezultatu. Žaidimas vyksta lauke, tad visą laiką būname gryname ore. Be to, nėra nei vieno identiško parko, todėl visada reikia iš naujo strateguoti ir prisitaikyti, o tai padaro žaidimą nenuspėjamu ir kiekvieną kartą vis iš naujo įtraukiančiu. Be to, diskgolfas suteikia daug galimybių keliauti, aplankyti kitų šalių parkus. Pati sporto šaka tinka visiems, įvairaus amžiaus bei fizinio parengimo vyrams, moterims bei vaikams, todėl sportuojant susipažįstu su įvairiais žmonėmis ir taip praplečiu draugų ratą.

Kada supratai, kad tai tau – daugiau, negu hobis?

Kaip ir kiekviename sporte, norėdamas, ko nors pasiekti, turi daug treniruotis ir dirbti. Kadangi diskgolfas mane labai domino ir įtraukė, nuo pat pradžių treniravausi su dideliu noru ir netingėjau dirbti bei tobulėti. Nors palyginus su dabartimi, pirmosios treniruotės buvo tikrai niekam tikusios, nenuleidau rankų ir dabar mokydama kitus jau galiu dalintis savo patirtimi.

Kad tai - daug daugiau nei eilinis pomėgis, kai 2018 metais patekau į Lietuvos rinktinės komandą „Disccity“ ir pradėjau šiuo sportu užsiimti profesionaliai. Tuomet, kai suvokiau, kad atstovauju šaliai tarptautinėse varžybose, atsirado atsakomybės jausmas, noras būti geriausiai bei neapleisti savo pozicijų.

 

Kas tau sporte sunkiausia? Kaip su tuo tvarkaisi?

Diskgolfe, kaip ir tradiciniame golfe, parką sudaro 18 trasų, kurias reikia įveikti padarius kuo mažiau metimų. Būna labai sunku morališkai, jeigu kažkas neįvyksta pagal planą ir gaunamas ne toks rezultatas, kokio tikėjaisi. Reikėjo laiko, kad išmokčiau pamiršti nesėkmes ir toliau tęsčiau žaidimą, eičiau prie kitos trasos pamiršusi tai, kas buvo pastarojoje. Taip pat, kaip ir daugumoje sporto šakų, tenka susidurti su varžybiniu stresu bei stipria ir augančia konkurencija. Prieš turnyrus mėgstu pabūti viena, nusiteikti ir atrasti ramybę savyje.

Kas sunkiomis akimirkomis labiausiai motyvavo ir neleido palūžti?

Labiausiai motyvuoja draugai, komanda kuriai priklausau, bei šeima (o ypač tėtis, kuris taip pat užsiima diskogolfu). Prieš žaidimą visuomet padiskutuojame apie parką kuriame žaisime, pasidalinam savo nuomonėmis ir taip vienas kitą palaikome. Be to, beveik visi artimiausi draugai taip pat sportuoja kartu su manimi, tad prieš varžybas visada susitinkame palinkėti sėkmės. Nepaisant konkurencijos, visada pasidaliname patarimais ir su varžovėmis, džiaugiamės viena kitos gerai priimtais sprendimais, įspūdingais metimais, pergalėmis.

 

Audimo ambasadorė Mireta sako, kad diskgolfui yra labai svarbios oro sąlygos - dažnai reikia žaisti prie stipraus lietaus, atšiauraus vėjo, didelių karščių, o pasimetusių diskų gali tekti ieškoti ir sniego pusnyse. Tam, kad orai negalėtų sutrukdyti ir nepaveiktų rezultatų, reikia tinkamai apsirengti, išsirinkti judesių nevaržančius drabužius ir avalynę. Rinkdamasi sportinę bei laisvalaikio aprangą Mireta, kaip ir daugelis mūsų, pirmiausia atsižvelgia į sezoną - vasarą drabužiai turi būti patogūs, laidūs orui ir gerai garinantys drėgmę, žiemą ypač svarbu, kad rūbai būtų šilti, nepralaidūs vėjui, bet tuo pačiu nevaržytų judesių. Aktyvioms žiemos treniruotėms Mireta išsirinko ilgą nuo lietaus apsaugančią THERMORE parką.