„Svajonė – Pietų ašigalis“ ekspedicija su D. Vaičiuliu Lietuvoje. Pasiekusi Pietų ašigalį „Gelbėkit vaikus“ vėliava su vaikų svajonėmis sugrįžo.

Prieš keletą mėnesių AUDIMAS ir ekstremalaus sporto entuziastas Darius Vaičiulis suvienijo jėgas vardan kilnaus tikslo – vaikų svajonių išsipildymo. D. Vaičiulis leidosi į ekspediciją Antarktidoje ir pasiekė Pietų ašigalį. Visos kelionės metu jį lydėjo vėliava su „Gelbėkit vaikus“ globojamų dienos centrų vaikų užrašytomis svajonėmis, kurią D. Vaičiulis iškėlė piečiausiame planetos taške. Antarktidoje taip pat buvo nešama labai svarbi žinutė: už gyvenimo tikslą kiekvienam Lietuvos vaikui. Prie kilnaus D. Vaičiulio tikslo prisidėjo ir AUDIMAS. Dariui sugrįžus, surengėme vaikų ekspediciją Lietuvoje „Svajonė – Pietų ašigalis“. Žygis vyko Lietuvos sengirėje, o jo metu vaikams buvo įteikta kone pusę pasaulio apkeliavusi vėliava.

 

„Svajonė – Pietų ašigalis“ žygio metu vaikai nuėjo 8 km maršrutą Lietuvos sengirėje prie Spindžiaus ežero. Žygio vedliai vaikams pristatė žygiavimo patarimus ir principus, papasakojo apie Lietuvos gamtą ir miške gyvenančius gyvūnus. D. Vaičiulis turėjo galimybę artimiau susipažinti su kiekvienu vaiku, papasakoti savo kelionių nuotykius bei sudalyvauti komandiniuose žaidimuose. Po ekspedicijos pakalbinome projekto herojų D. Vaičiulį ir „Gelbėkit vaikus“ vadovę Rasą Dičpetrienę, kuri mums papasakojo vaikų įspūdžius po emocijų kupinos dienos.

Darius Vaičiulis prieš kelionę susipažino su „Gelbėkit vaikus“ Alytaus dienos centro vaikais, kurie jam įteikė vėliavą su užrašytomis savo ir kitus dienos centrus lankančių bičiulių svajonėmis, norais bei palinkėjimais. Vėliava su vaikų svajonėmis apkeliavo kone pusę pasaulio. „Ši vėliava su manimi keliavo iš Lietuvos į Paryžių, iš Paryžiaus į Čilės sostinę Santjagą, tuomet į Čilės pietus ir tada į Antarktidą, tuomet trimis skrydžiais į Pietų ašigalį ir ten mėnesį ant rogių keliavo link Pietų polio. Tada vėliava kartu sugrįžo atgal į Lietuvą ir žygio metu ją gražinau į rankas vaikams, kurie joje užrašė savo svajones“, – pasakoja D. Vaičiulis.

 

„Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė džiaugiasi partneryste ir dalijasi vaikų nuotaikomis po „Svajonė – Pietų ašigalis“ ekspedicijos. „Vaikai neslėpė teigiamų įspūdžių po ekspedicijos – juos sužavėjo ne tik žygis, žaidimai gamtoje, bet ir proga artimiau išgirsti apie Dariaus nuotykius. Vaikai mėgavosi bundančia Lietuvos gamta ir įkvepiančia kompanija, gerai nuotaikai nepamaišė ir lietus.“, – pasakoja R. Dičpetrienė.

Darius teigia, kad ši partnerystė moko ne tik vaikus, bet ir jį patį. „Sunkiausiu ekspedicijos metu vaikų svajonės įkvėpė mane nepasiduoti ir tęsti kelionę. Tikiuosi, kad mano ekspedicija taip pat įkvėpė vaikus nebijoti svajoti ir tikėti net ir pačiomis beprotiškiausiomis savo svajonėmis“, – sako jis. Dariui pritaria ir „Gelbėkit vaikus“ vadovė R. Dičpetrienė: „Ši partnerystė išties padėjo pasirūpinti su sunkumais susiduriančiais vaikais ne tik finansiškai, bet ir morališkai. Vaikų ekspedicija ir Dariaus ryžtas įkvėpė vaikus svajoti ir niekada nebijoti tikėti savo svajonėmis“, – pasakoja ji.

#AUDIMASkomanda palaiko aktyvius, sąmoningus, socialiai atsakingus žmones, todėl ši Dariaus ekspedicija į Pietų ašigalį inspiravo prisidėti prie misijos paskatinti sudėtingoje aplinkoje augančius vaikus nebijoti svajoti. Kiekvienas, net ir mažiausias žingsnis prisideda prie ateities kūrimo – tik reikia teisingai nukreipti ir paskatinti. Tikime, kad „Svajonė – Pietų ašigalis“ ekspedicija Lietuvoje, sukūrė smagią patirtį ir gali tapti didelių svajonių išsipildymo dalimi.

Daugiau apie vykusį projektą skaityk čia.