Vidurio sezono išpardavimas prasidėjo! Nuolaidos iki -30% pažymėtoms prekėmes! Tik 09.21 - 10.15 dienomis. Žiūrėti 

 

Dariaus ir S. Girėno skrydžiui per Atlantą – 90 metų: švęskime istoriją kartu!

„Steponas Darius ir Stasys Girėnas skrenda į Lietuvą!“ – taip 1933 metais Kauno radijas paskelbė neįtikėtinos kelionės pradžią, kai du Lietuvos pilotai pasiryžo perskristi Atlanto vandenyną. Ir nors, likus vos 650 km iki kelionės tikslo, lėktuvas sudužo tuometinės Vokietijos miškuose, o kartu žuvo ir abu pilotai, šiandien lakūnų drąsą ir ryžtą lietuviai šlovina bei prisimena jau beveik šimtmetį. AUDIMAS komanda kviečia kartu prisiminti visai Lietuvai reikšmingo įvykio istorines detales, pasidžiaugti keliautojo Aurimo Valujavičiaus užfiksuotu šalies rekordu bei pristato riboto leidimo marškinėlių kolekciją ,,Skrydžiui per Atlantą – 90 metų“, skirtą paminėti 90-ąsias skrydžio per Atlantą metines.

 

Dariaus ir S. Girėno skrydis per Atlantą ir jo reikšmė Lietuvos bei pasaulio istorijai

1933 metais Kauno radijas paskelbė žinią, kad du Lietuvos pilotai – Steponas Darius ir Stasys Girėnas – ankstų liepos 15-osios rytą pradėjo neeilinę kelionę: lėktuvu „Bellanca CH-300 Pacemaker“ sėkmingai pakilo iš Floyd Bennet Field (JAV, Niujorkas) oro uosto ir pasuko link laikinosios Lietuvos sostinės – Kauno. S. Darius ir S. Girėnas per 37 valandas ir 11 minučių be jokio nusileidimo ir poilsio įveikė net 6 411 km atstumą. Šis skrydis tuo metu buvo išskirtinis pasiekimas ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui, nes juo buvo gabenama pirmoji istorijoje transatlantinė oro pašto siunta. Tiesa, nepalankios oro sąlygos, navigacinės bei ryšio įrangos trūkumas apsunkino skrydį, tačiau, nepaisant to, jis buvo vienas tiksliausių visoje aviacijos istorijoje.

Liepos 16-osios vakarą tautiečiai po truputį pradėjo burtis į Kauno Aleksoto oro uostą, norėdami pasitikti atskrendančius Lietuvos didvyrius. Tačiau, kad ir kokia buvo sėkminga skrydžio pradžia, likus vos 650 km iki kelionės tikslo, lėktuvas sudužo tuometinės Vokietijos miškuose, o kartu žuvo ir abu Lietuvos pilotai. Šios katastrofos priežasties iki šiol niekas neišaiškino.

 

Lietuvos lakūnų drąsa ir ryžtas  šloviname ir prisimename jau beveik šimtmetį

Nors S. Dariui ir S. Girėnui iki savo kelionės tikslo buvo likę visai nedaug,   kiekvienas iš mūsų šloviname bei prisimename jau beveik šimtmetį. S. Dariaus ir S. Girėno skrydis per Atlantą yra reikšmingas tuo, jog jis ne tik išgarsino Lietuvos vardą visame pasaulyje, bet ir tapo vienu iš visą tautą vienijančių bei įkvepiančių įvykių. Be to, kasmet minima istorija suteikia drąsos ir ryžto esamoms bei ateinančioms kartoms siekti savų svajonių.

Skrydžiui  90 1 | Audimas Skrydžiui  90 2 | Audimas Skrydžiui 90 35,90 €
Atlanto sparnai 1 | Audimas Atlanto sparnai 2 | Audimas Atlanto sparnai 35,90 €
Švęsk istoriją 1 | Audimas Švęsk istoriją 2 | Audimas Švęsk istoriją 35,90 €

AUDIMAS riboto leidimo marškinėlių kolekcija – 90-osioms skrydžio metinėms paminėti

Norėdami pagerbti S. Dariaus ir S. Girėno atminimą, pristatome AUDIMAS riboto leidimo marškinėlių kolekciją „Skrydžiui per Atlantą – 90 metų“. Šie marškinėliai yra papuošti unikaliomis iliustracijomis, kurios  .

  1. Dizainerės Lukrecijos Zigmantaitės sukurta marškinėlių ,,Skrydžiui – 90“ iliustracija kviečia visus prisiminti, jog būtent prieš 90 metų įvyko visai mūsų šaliai reikšmingas ir Lietuvos vardą išgarsinęs S. Dariaus ir S. Girėno skrydis.
  2. Dizainerės Lukrecijos Zigmantaitės sukurtoje marškinėlių ,,Atlanto sparnai“ iliustracijoje pavaizduotas lėktuvas, kurį pilotavo lakūnai S. Darius ir S. Girėnas, o ant jo sparno esantis skaičius ,,90“ atspindi istorinio įvykio metines. Piešinio apačioje pateiktos lėktuvo specifikacijos – tai įdomūs faktai, raginantys prisiminti ar susipažinti su visai Lietuvai svarbaus istorinio įvykio detalėmis.
  3. Marškinėlių ,,Skrydžio ženklelis“ iliustracija – tarsi visai Lietuvai reikšmingo S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines pažymintis simbolinis logotipas. Piešinyje vyrauja valstybinės vėliavos spalvos, kurios liudija apie Lietuvą išgarsinusių lakūnų kilmę. Marškinėlių iliustracijos viršuje esantis skaičius ,,90“ žymi visai mūsų šaliai svarbaus istorinio skrydžio metines.
  4. Savo sukurta marškinėlių ,,Švęsk istoriją“ iliustracija dizaineris Edgaras Žukauskas kviečia švęsti mums visiems reikšmingo istorinio S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines. Pašto ženklelio formos piešinys įprasmina istorinę detalę, jog lakūnų pilotuojamas lėktuvas gabeno pirmąją istorijoje transatlantinę oro pašto siuntą.

Kviečiame kiekvieną pasipuošti išskirtiniais marškinėliais ir taip visame pasaulyje paminėti Lietuvai reikšmingo S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-ąsias metines. Visą riboto leidimo marškinėlių kolekciją galite apžvelgti bei įsigyti čia – https://www.audimas.lt/skrydziui-per-atlanta-90-metu/.

 

Aurimo Valujavičiaus kelionė valtimi per Atlantą žymi ne tik istorinį Lietuvos rekordą

Mums ir visai Lietuvai reikšmingus įvykius galime paminėti įvairiausiais būdais. Štai žinomas keliautojas ir AUDIMAS ambasadorius Aurimas Valujavičius dar šių metų pavasarį sėkmingai užbaigė savo 120 dienų  trukusį gyvenimo nuotykį: vienviete irkline valtimi nuirklavęs daugiau nei 8 000 km, jis tapo pirmuoju lietuviu bei trečiuoju žmogumi pasaulyje, perplaukusiu Atlantą (tokiu maršrutu nuo Europos žemyno iki Šiaurės Amerikos žemyno). Ši Aurimo kelionė žymi ne tik istorinį Lietuvos rekordą, bet ir 90-ąsias Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metines. Kaip ir S. Dariaus ir S. Girėno drąsa, taip ir Aurimo atsidavimas kelionei valtimi per Atlantą yra išties įkvepiantis bei suteikiantis ryžto siekti savų svajonių.

Istorinei Aurimo kelionei įamžinti, pristatome riboto leidimo „Irklais per Atlantą Powered By AUDIMAS“ kolekciją, kurią puošia unikali detalė (ant drabužių esančiame žodyje „Atlantą“ pirmoji raidė žymi A. Valujavičiaus parašą). Kviečiame kiekvieną pasipuošti unikalia apranga ir pasidžiaugti istorine bei 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines žyminčia Aurimo kelione. Riboto leidimo kolekcijos „Irklais per Atlantą Powered By AUDIMAS“ gaminius galite apžvelgti bei įsigyti čia – https://www.audimas.lt/irklais-per-atlanta/.

Švęskime istoriją kartu!