Sportinė apranga: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Individualius poreikius atitinkančią sportinę aprangą svarbu atrasti tiek profesionaliam sportininkui, tiek mėgėjui. Kad būtų lengviau apsispęsti, kokius sportinius drabužius įsigyti, dalinamės pagrindiniais aspektais, padėsiančiais išsirinkti tobulą sportinę aprangą, taip pat apžvelgiame AUDIMAS sportinių gaminių išskirtinumus.

 Sportinės aprangos svarbiausi pasirinkimo aspektai

Tinkamai pasirinktos tamprės, marškinėliai ir kt. sportinė apranga užtikrina komfortą judėjimo metu, padeda siekti rezultatų bei suteikia pasitikėjimo savimi jausmą. Dėl šios priežasties sportinę aprangą reikėtų rinktis atsakingai. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tinkamą drabužių dydį, patogumą bei medžiagiškumą. Atsižvelgiant į medžiagiškumą, reikia pajausti, ar audinys yra malonus kūnui ir ar pasižymi sportiniams drabužiams reikalingoms savybėms.

Rinkdamiesi sportinę aprangą, taip pat atkreipkite dėmesį ir į keletą jos medžiagos savybių. Verta žinoti, kad sportinių drabužių audinys turėtų būti pralaidus orui, puikiai sugerti bei išgarinti drėgmę ir sportuojant nedirginti odos. Sportinė apranga turėtų priglusti reikiamose vietose ir apspausti raumenis, užtikrindama maksimalų komforto jausmą aktyvios veiklos metu. Sportinę aprangą taip pat reikėtų rinktis atsižvelgiant į tai, kokio intensyvumo sportui ją naudosite, pavyzdžiui, nesirinkite jogos aprangos didelio intensyvumo treniruotėms.

Be visų aukščiau išvardintų kriterijų, svarbūs ir asmeniniai poreikiai. Tad suderinę visus šiuos aspektus, neabejotinai išsirinksite tinkamą sportinę aprangą, kuri bus tarsi antra oda ir sportuojant leis galvoti tik apie nubėgtus kilometrus ar atliekamus pratimus.

 

Dažniausiai naudojamos medžiagos sportinės aprangos gamyboje

Verta žinoti, kad sportinės aprangos gamyboje dažniausiai naudojamos sintetinės medžiagos, kurios yra lengvai prižiūrimos, pralaidžios orui, greitai sugeria bei išgarina drėgmę, išlaiko formą, nevaržo judesių bei nesiglamžo. Dažnu atveju daugybė prekinių ženklų, tarp jų ir AUDIMAS, klientams siūlo sportinę aprangą, pasiūtą iš medžiagų, kurios turi antibakterinių savybių ir net šaldymo efektą, kas yra itin svarbu renkantis aprangą sportui.

Sportinės aprangos gamyboje dažniausiai naudojamos sintetinės medžiagos yra poliesteris, poliamidas ir spandeksas. Minėti sintetiniai audiniai yra tamprūs ir leidžia jaustis patogiai bei laisvai net ir itin aktyviai sportuojant. Trumpai apžvelgiame šias bei kitas sportinių drabužių gamyboje naudojamas sintetines medžiagas ir jų savybes.

  • Poliesteris. Tai viena dažniausiai naudojamų medžiagų, galinti pasiūlyti labai plačią įvairovę. Iš šios medžiagos gaminami ir itin ploni, ir storesni, šiltesni drabužiai. Poliesteris pasižymi atsparumu greitam nusidėvėjimui, mažiau glamžosi ir lengvai sugeria bei išgarina drėgmę. Įvairios medžiagos, sudėtyje turinčios poliesterio, taip pat gali būti itin lengvos bei leidžiančios kūnui kvėpuoti, todėl jos yra itin tinkamos ir didesnio intensyvumo sportui.
  • Polipropilenas. Jis naudojamas kitoms medžiagoms padengti, kad būtų išgautas atsparumas vandeniui. Ši savybė dažniausiai suteikiama vėjastriukėms ar panašiems viršutinių sluoksnių gaminiams, kai yra reikalingas patikimas atsparumas drėgmei, lietui ir vėjui. Polipropilenas atsparus glamžymuisi ir yra patvarus, tad gaminys, sudėtyje turintis šios medžiagos, neabejotinai tarnaus ilgai.
  • Poliamidas. Ši medžiaga, dar kitaip vadinama nailonu, yra itin minkšta, švelni ir labai tampri. Poliamidas pasižymi puikiomis drėgmės išgarinimo savybėmis. Šią medžiagą galima rasti daugelyje skirtingų sportinės aprangos dalių: tiek sportinėse liemenėlėse ar tamprėse, tiek marškinėliuose ar kituose gaminiuose, kurie yra skirti dėvėti ir vėsesniais orais.
  • Elastanas (spandeksas). Tai dar viena svarbi sportinių drabužių – sportinių liemenėlių, tamprių ir kt. – sudedamoji dalis, dar žinoma kaip laikra (angl. lycra). Elastanas suteikia gaminiams daug tamprumo bei elastingumo. Įdomu tai, jog spandeksas gali temptis net iki 8 kartų nuo savo originalaus dydžio – tai itin svarbi savybė prie kūno prigludusiems sportiniams drabužiams, kurie turėtų nevaržyti judėjimo laisvės.

 

Taip pat svarbu paminėti, kad norint, jog sportiniai drabužiai su elastanu tarnautų ilgiau bei išlaikytų tamprumo savybę, jų nereikėtų dažnai lyginti, nenaudoti džiovyklės ar įvairių minkštiklių skalbimo metu.

 

Savybės, kuriomis pasižymi AUDIMAS sportinė apranga

Svarbiausios savybės, kurioms skiriame didžiausią dėmesį kurdami AUDIMAS kolekcijas, yra funkcionalumas ir patogumas. Atsižvelgiame į smulkias, minimalistines detales, kurios neapkrauna drabužio, o padaro dar patrauklesnį sportuojantiems.

AUDIMAS asortimente esančios tamprės – neabejotinai yra vienas svarbiausių aktyvaus sporto atributų. Tamprės nevaržo judesių, o kiekviena skaidymo linija yra apgalvota tam, kad būtų patogu sportuoti. Didelį dėmesį skiriame tamprių medžiagai. Mūsų kuriamų tamprių medžiaga greitai sugeria ir išgarina drėgmę, išlaiko formą, tvirtai suspaudžia raumenis bei užtikrina komfortą aktyviai sportuojant. Be to, tamprių medžiaga lengvai prižiūrima ir nesiglamžo. Dažnai tamprėse atsiranda mažos detalės, tokios kaip slapta kišenė juosmenyje (skirta raktui laikyti), elastinga virvelė (leidžianti reguliuoti juosmens plotį) ar reflektiniai elementai (padedantys likti pastebėtam tamsoje).

Kurdami marškinėlius, didžiausią dėmesį skiriame medžiagoms ir siluetams. AUDIMAS marškinėlių medžiagos dažnai pasižymi antibakterinėmis savybėmis, greitai sugeria ir išgarina drėgmę bei išlaiko formą. Marškinėlių siluetai yra laisvi, nevaržantys judesių, leidžiantys odai kvėpuoti. AUDIMAS asortimente taip pat rasite ir marškinėlių, pagamintų iš šaldymo efektą suteikiančios medžiagos.

AUDIMAS sportinė apranga – ir sportininkams, ir mėgėjams

Drabužius kuriame veikliam žmogui, siekiančiam gyventi aktyvų gyvenimą, todėl funkcionali bei praktiška AUDIMAS sportinė apranga neabejotinai atras vietą tiek sportininko, tiek aktyvaus laisvalaikio mėgėjo spintoje. AUDIMAS sportinės aprangos kolekcijos drabužiai leidžia laisvai judėti bei pasižymi funkcinėmis savybėmis.

Apsilankykite AUDIMAS internetinėje www.audimas.lt ir fizinėse parduotuvėse bei atraskite sportinę aprangą, kuri užtikrins komfortą ir padės siekti užsibrėžtų tikslų.

Sportinė apranga

Vidutinio ilgio sportinės kojinės 1 | Audimas Vidutinio ilgio sportinės kojinės 2 | Audimas Vidutinio ilgio sportinės kojinės 9,90 €
Tvirtai krūtinę prilaikanti sportinė liemenėlė 1 | Audimas Tvirtai krūtinę prilaikanti sportinė liemenėlė 2 | Audimas -20 % Tvirtai krūtinę prilaikanti sportinė liemenėlė 55,92 € 69,90 €
Berankoviai bėgimo marškinėliai  1 | Audimas Berankoviai bėgimo marškinėliai  2 | Audimas Naujiena Berankoviai bėgimo marškinėliai  60,00 €
Besiūliai marškinėliai ilgomis rankovėmis 1 | Audimas Besiūliai marškinėliai ilgomis rankovėmis 2 | Audimas Paskutiniai dydžiai -70 % Besiūliai marškinėliai ilgomis rankovėmis 13,77 € 45,90 €
Funkcionalios tamprės 1 | Audimas Funkcionalios tamprės 2 | Audimas Paskutiniai dydžiai -30 % Funkcionalios tamprės 41,93 € 59,90 €
Funkcionalios formuojančios tamprės 1 | Audimas Funkcionalios formuojančios tamprės 2 | Audimas Funkcionalios formuojančios tamprės 69,90 €
Funkcionalios tamprės 1 | Audimas Funkcionalios tamprės 2 | Audimas -20 % Funkcionalios tamprės 63,92 € 79,90 €
Berankoviai sportiniai marškinėliai 1 | Audimas Berankoviai sportiniai marškinėliai 2 | Audimas Paskutiniai dydžiai -50 % Berankoviai sportiniai marškinėliai 14,95 € 29,90 €
Sportiniai marškinėliai 1 | Audimas Sportiniai marškinėliai 2 | Audimas -30 % Sportiniai marškinėliai 18,13 € 25,90 €
Prigludusios sportinės kelnės 1 | Audimas Prigludusios sportinės kelnės 2 | Audimas -30 % Prigludusios sportinės kelnės 62,93 € 89,90 €
Sportinės tamprės 1 | Audimas Sportinės tamprės 2 | Audimas Sportinės tamprės 29,90 €
Dviejų sluoksnių šortai 1 | Audimas Dviejų sluoksnių šortai 2 | Audimas Paskutiniai dydžiai -70 % Dviejų sluoksnių šortai 14,97 € 49,90 €