AUDIMAS KVIEČIA JUNGTIS PRIE TEXTALE INICIATYVOS PRIKELTI DRABUŽIUS NAUJAM GYVENIMUI

AUDIMAS komanda savo darbais ir puoselėjamomis vertybėmis aktyviai skatina ieškoti tvaresnių sprendimų ir taip prisidėti prie mus supančios aplinkos tausojimo. AUDIMAS jungiasi prie TEXTALE socialinės iniciatyvos ir kviečia prikelti nebenaudojamus drabužius antram gyvenimui. Nuo šiol į visas mūsų parduotuves Lietuvoje galite atnešti nebenaudojamus AUDIMAS drabužius, kurie bus nukreipti antriniam panaudojimui žiedinėje TEXTALE antrų rankų platformoje.

 

Tekstilės gaminių poveikis aplinkai bei jų rūšiavimo ir perdirbimo svarba

Šiandien tekstilės industrija yra pelniusi aukštą vietą labiausiai aplinką teršiančių pramonės šakų sąraše. Tai lėmė jau ne vieną dešimtmetį klestinti ,,imti–gaminti–išmesti“ sistema, kai, vyraujant mados pokyčiams, įsigyjami drabužiai dėvimi labai trumpą laiką ir ,,išeina“ neužtarnauto poilsio į sąvartynus ar atliekų deginimo fabrikus. Viso šio proceso – nuo drabužių pagaminimo iki jų išmetimo – pasekmė – sunaudojami milžiniški neatsinaujinančių išteklių kiekiai, o kenksmingos medžiagos patenka į vandenį bei aplinką. Svarbu pabrėžti, jog neatsakingas neatsinaujinančių išteklių sunaudojimas bei tekstilės atliekų išmetimas daro neigiamą poveikį ne tik gamtai, bet ir jos centre esančiam žmogui.

Siekiant išvengti minėtų problemų, tekstilės pramonėje būtina taikyti tvarius sprendimus: rūšiuoti, perdirbti tekstilės gaminius bei prikelti juos antram gyvenimui.

 

 

TEXTALE – žiedinės ekonomikos platforma, orientuota į daiktų pakartotinį panaudojimą

Nuo 2018 m. Lietuvoje veiklą pradėjo socialinis verslas TEXTALE. TEXTALE – tai inovatyvi žiedinės ekonomikos platforma, orientuota į daiktų pakartotinį panaudojimą. TEXTALE priima dėvėti tinkamus drabužius, avalynę, aksesuarus ir namų tekstilę, juos rūšiuoja, paruošia naudoti, paskirsto paramai ir pardavimams, dalį pataiso, atnaujina, taip pat naudoja kaip antrines žaliavas – perdarymo projektams. TEXTALE bendradarbiauja su dizaineriais ir entuziastais antrinio dizaino gaminių kūrimui, pristatymams bei pardavimui.

Dirbdami su įvairiais Lietuvos bei tarptautiniais projektais, TEXTALE nuolat ieško geriausių sprendimų žiedinės tekstilės ekonomikos plėtrai: tvarių tekstilės surinkimo ir tvarkymo sistemų vystymui, dalijimosi platformos tobulinimui, inovatyvaus rūšiavimo ir perdirbimo inovacijų plėtrai bei perkurtų ir perdirbtų gaminių konkurencingumo rinkoje didinimui.

TEXTALE kviečia naujų drabužių gamintojus bei importuotojus taip pat prisidėti prie žiedinių sistemų kūrimo, skatinant pakartotinį daiktų panaudojimą, taisymą, atnaujinimą ir perdarymą, bei įtraukti į šiuos procesus vartotojus ir vietos bendruomenes.

 

AUDIMAS jungiasi prie žiedinės ekonomikos sistemos plėtros

Nuolat kvestionuojame įvairius savo veiklos procesus ir siekiame juos nuosekliai pakeisti į palankesnius aplinkai, nes jaučiame atsakomybę už verslo jai daromą poveikį. Siekiame aktyviai ieškoti kuo tvaresnių sprendimų ir taip prisidėti prie mus supančios aplinkos tausojimo. Tad norime pasidžiaugti, jog prisijungėme prie TEXTALE socialinės iniciatyvos prikelti nenaudojamus tekstilės gaminius antram gyvenimui.

AUDIMAS kviečia prisijungti prie socialinės iniciatyvos

Prie socialinės gerovės ir tvarumo puoselėjimo AUDIMAS kviečia prisijungti ir savo klientus. Jums tereikia visus dėvėtus ir nebenešiojamus AUDIMAS prekinio ženklo drabužius pristatyti į artimiausią AUDIMAS parduotuvę (visų mūsų parduotuvių sąrašas čia). Visais gautais drabužiais pasirūpins TEXTALE, kurie užtikrins antrinį tekstilės gaminių panaudojimą (daugiau informacijos – www.textale.lt). 

Už atneštus nebenešiojamus drabužius – nuolaida apsipirkimui AUDIMAS parduotuvėse

Visiems, prisidėjusiems prie socialinės iniciatyvos, atsidėkodami dovanojame 10 proc. vienkartinę nuolaidą apsipirkimui mūsų parduotuvėse. Nuolaida galioja 3 mėn. nenukainotoms prekėms bet kurioje fizinėje arba internetinėje AUDIMAS parduotuvėje www.audimas.lt.

Prisidėkime prie socialinės gerovės ir tvarumo puoselėjimo bei saugokime aplinką kartu!