Žiema

Filtrai

Apgailestaujame, tačiau prekių šioje kategorijoje nėra.
Ekspertiškumas

Slidinėjimo apranga turėtų būti pasirenkama atsižvelgiant į keletą svarbių pasirinkimo kriterijų. Renkantis slidinėjimo aprangą, svarbu atsižvelgti į jos patogumą: ji ne tik turėtų nevaržyti judesių, bet ir užtikrinti maksimalų komfortą užsiimant aktyvia veikla. Slidinėjimo apranga turėtų būti pasiūta iš medžiagų, efektyviai išgarinančių drėgmę, pavyzdžiui, merino vilnos, be to, pasižymėti elastingumu ir atsparumu vėjui bei vandeniui. Taip pat dar vienas svarbus slidinėjimo aprangos funkcionalumas – šilumos izoliacija. Tinkamai pasirinkta slidinėjimo apranga turėtų užtikrinti jaukumą bei neleisti sušalti. Komplektuojant slidinėjimo aprangą, naudinga rinktis plonesnes atskiras slidinėjimo aprangos detales ir jas sluoksniuoti. Taip pat labai svarbu nepamiršti ir papildomų slidinėjimo aprangos aksesuarų: kepurių, pirštinių ir kaklo movų.

Kalbant apie slidinėjimo aprangą, geriausia drabužius sluoksniuoti, o ne stengtis apsirengti juos kuo storesnius. Pirmajam, ploniausiam, sluoksniui (angl. baselayer), kuris būna prigludęs prie kūno, renkantis drabužius reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie būtų malonūs dėvėti. Pirmajam drabužių sluoksniui puikiai tinka merino vilnos drabužiai, kurie nevaržo judesių, nes merinas yra net 7 kartus plonesnis už kitos rūšies vilną. Bazinis merino vilnos drabužių sluoksnis, dar kitaip vadinamas termo apranga, puikiai sugeria bei išgarina drėgmę, be to, yra pralaidus orui bei nedirgina net ir jautrios odos. Merino vilna taip pat pasižymi unikaliomis termoreguliacinėmis savybėmis: padeda išlaikyti optimalią kūno temperatūrą visais metų laikais (vasarą maloniai vėsina, o žiemą – jaukiai šildo). Atsižvelgę į oro sąlygas, rinkitės plonos merino vilnos marškinėlius aukštu kaklu ar plonos merino vilnos marškinėlius trumpomis rankovėmis. Vyraujant itin didelei minusinei temperatūrai, po kelnėmis rekomenduojame dėvėti apatines tampres iš merino vilnos. Antrasis, vidurinysis (angl. mid-layer) drabužių sluoksnis padeda palaikyti šilumą ir gali būti lengvai nusiimamas atsižvelgiant į oro sąlygas, aktyvumo lygį ir pan. Dėl šios priežasties antrajam sluoksniui rekomenduojame rinktis tokius drabužius, kurie yra pasiūti iš medžiagų, puikiai izoliuojančių šilumą. Be to, šis drabužių sluoksnis, kaip ir pirmasis, turėtų būti laidus orui. Tam puikiai tiks storesni merino vilnos megztiniai ar džemperiai iš sintetinio audinio fliso (velto poliesterio pluošto). Trečiasis, viršutinis, sluoksnis (angl. outer layer) drabužių sluoksnis apsaugo nuo atšiaurių oro sąlygų: lietaus, šalčio bei vėjo. Dėl šios priežasties žiemos sportui ar kitai aktyviai veiklai šaltuoju sezonu reikėtų rinktis tokias striukes, kelnes ar kitus viršutinius drabužius, kurie yra neperpučiami bei nepraleidžiantys drėgmės. Renkantis striukę, taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į jos užpildą. Vyraujant drėgnam klimatui, verčiau rinktis striukes su sintetiniais užpildais, kadangi jie, net kai šlapia, geba puikiai išlaikyti šilumą, ko negali padaryti sušlapęs pūkas. Striukės su pūkų užpildais puikiai tinka esant vėsiam, tačiau sausam orui. Daugiau informacijos apie drabužių sluoksniavimą šaltojo sezono metu gali atrasti čia: https://www.audimas.lt/apie-mus/tinklarastis/drabuziu-sluoksniavimas/.

Renkantis slidinėjimo aprangą, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių funkcionalumų. Pavyzdžiui, renkantis slidinėjimo striukę, pirmiausia, reikėtų atsižvelgti į informaciją, pateiktą gaminio etiketėje. Joje paprastai nurodomos pagrindinės gaminio savybės – atsparumas vandeniui ir oro pralaidumas. Slidinėjimui kalnuose patariame rinktis striukę ir kitus viršutinius drabužius, kurių medžiagos atsparumas vandeniui yra ne mažesnis nei 5 000 – 10 000 mm, o oro pralaidumas – ne mažesnis nei 5 000–10 000 g/kv.mm per 24 val. Slidinėjimo striukės audinys turėtų apsaugoti nuo žvarbių oro sąlygų. Vyraujant įvairioms oro sąlygoms, reikėtų rinktis slidinėjimo striukes su skirtingais užpildais – sintetiniais arba pūkų. Pavyzdžiui, esant šalčiui bei drėgmei, rekomenduojame rinktis slidinėjimo striukę su sintetiniais užpildais, nes jie išlaiko šilumą bei neleidžia kūnui atvėsti, ko negali padaryti sušlapę pūkai. Pūkines slidinėjimo striukes patariame rinktis tada, kai lauke vyrauja šalti, tačiau sausi orai. Renkantis slidinėjimo aprangos aksesuarus, bene didžiausią dėmesį reikėtų skirti jų medžiagai. Kepurės, pirštinės ir kaklo movos turėtų būti pasiūtos iš medžiagų, kurios puikiai išgarina drėgmę, pavyzdžiui, merino vilnos.