„Steponas Darius ir Stasys Girėnas skrenda į Lietuvą!“ - taip 1933 metais Kauno radijas paskelbė neįtikėtinos kelionės pradžią, kai du Lietuvos pilotai pasiryžo perskristi Atlanto vandenyną. Ankstų liepos 15 dienos rytą lėktuvas „Bellanca CH-300 Pacemaker“ sėkmingai pakilo iš Floyd Bennet Field (JAV, Niujorkas) oro uosto ir pasuko link laikinosios Lietuvos sostinės – Kauno.

 

Dariui ir S. Girėnui per 37 valandas ir 11 minučių pavyko įveikti net 6411 km atstumą be jokio nusileidimo ar poilsio! Šis skrydis tuo metu buvo išskirtinis pasiekimas ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui, nes juo buvo gabenama pirmoji istorijoje transatlantinė oro pašto siunta. Nepaisant nepalankių oro sąlygų, navigacinės bei ryšio įrangos trūkumo, skrydis buvo vienas tiksliausių aviacijos istorijoje. Liepos 16 dienos vakarą žmonės po truputį pradėjo rinktis į Kauno Aleksoto oro uostą norėdami pasitikti atskrendančius Lietuvos didvyrius - Steponą Darių ir Stasį Girėną. Deja, bet likus vos 650 km iki kelionės tikslo, lėktuvas sudužo tuometinės Vokietijos miškuose, o kartu žuvo ir abu pilotai. Katastrofos priežastis iki šiol tebėra paslaptis.

 

 

Nepaisant ankstyvos pilotų žūties, jų drąsą ir ryžtą lietuviai šlovina bei prisimena jau beveik šimtmetį. Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydis per Atlanto vandenyną yra ypatingas tuo, kad tai ne tik išgarsino Lietuvos vardą visame pasaulyje, bet ir buvo vienas iš tautą vienijančių bei įkvepiančių įvykių. Kasmet minima istorija suteikia drąsos ir ryžto esamoms bei ateinančioms kartoms siekti savų svajonių. Norėdami pagerbti S. Dariaus ir S. Girėno atminimą, pristatome riboto leidimo marškinėlius „Skrydžiui per Atlantą - 90 metų“. Marškinėliai papuošti išskirtinėmis iliustracijomis, kurios pabrėžia Lietuvos didvyrių drąsą bei meilę savo šaliai.

 

Kviečiame kiekvieną pasipuošti išskirtiniais marškinėliais ir visame pasaulyje paminėti Lietuvai reikšmingo skrydžio per Atlantą 90-asias metines.