Drabužių sluoksniavimas – raktas į tobulos šaltojo sezono aprangos pasirinkimą

Atvėsus orams, daugelis stengiasi apsirengti kuo storesnius drabužius, kad jaustųsi šilčiau, tačiau toks aprangos būdas dažnai nepasiteisina, nes jaučiamės nepatogiai, per daug sušylame ir greitai atvėstame. Komplektuojant šaltojo sezono aprangą, drabužius reikėtų sluoksniuoti: tai leidžia judėti laisvai bei jaustis patogiai net ir šalčiausiomis žiemos dienomis. Pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip sluoksniuoti drabužius šaltuoju sezonu bei rekomendacijų, kokius AUDIMAS gaminius tam geriausia pasirinkti.  

Kas yra drabužių sluoksniavimas bei kodėl jis yra reikalingas?

Drabužių sluoksniavimas jau kuris laikas sparčiai populiarėjanti tendencija, apie kurios praktiškumą ir funkcionalumą kalbama vis daugiau. Drabužių sluoksniavimas ypač svarbus užsiimant žiemos sportu, pavyzdžiui, slidinėjimu, kai lauke vyrauja itin atšiaurios oro sąlygos. Tačiau, norint užtikrinti maksimalų komfortą, reikėtų žinoti keletą svarbių taisyklių, kaip tinkamai turėtų būti sluoksniuojama slidinėjimo apranga bei kiti žiemos drabužiai.

Drabužių sluoksniavimas šaltuoju sezonu užtikrina šilumą bei patogumą. Palaikyti šilumą padeda drabužių sluoksniai, tarp kurių tarsi ,,įstringa“ kūno sušildytas oras. Be to, iš tam tikrų medžiagų ar pluoštų, pavyzdžiui, merino vilnos, pasiūti drabužiai užtikrina greitą drėgmės išgarinimą. Taigi, dėl šių priežasčių keli ploni bei tinkamai pasirinkti drabužių sluoksniai sušildo kur kas geriau, nei vienas itin storas.

Naudinga žinoti, kad šaltuoju sezonu dėvint kelis drabužių sluoksnius, atsiranda galimybė lengvai prisitaikyti prie vyraujančių oro sąlygų: tokiu būdu išvengiama perkaitimo ar peršalimo. Tai reiškia, kad apsirengus keletą plonesnių drabužių sluoksnių, visada galima nusiimti šilumai ar apsaugai skirtus drabužius, pavyzdžiui, neperšlampamą striukę, ir taip prisitaikyti prie aplinkos sąlygų.

 

Kaip teisingai turėtų būti sluoksniuojami drabužiai?

Atsižvelgus į oro sąlygas, paprastai pasirenkami keli drabužių sluoksniai: du (dažniausiai – pirmasis ir antrasis) – vyraujant vėsesniems orams, ar trys (dažniausiai – pirmasis ir trečiasis) – esant itin atšiaurioms sąlygoms. Trumpai apžvelgiame pagrindines drabužių sluoksnių savybes bei pateikiame keletą AUDIMAS gaminių, puikiai tinkančių dėvėti šaltuoju sezonu.

1.  Pirmasis sluoksnis (angl. baselayer). Kadangi pirmasis, ploniausias, sluoksnis būna prigludęs prie kūno, renkantis drabužius reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie būtų malonūs dėvėti. Pirmajam drabužių sluoksniui puikiai tinka merino vilnos drabužiai, kurie nevaržo judesių, nes merinas yra net 7 kartus plonesnis už kitos rūšies vilną.

 

Bazinis merino vilnos drabužių sluoksnis, dar kitaip vadinamas termo apranga, puikiai sugeria bei išgarina drėgmę, be to, yra pralaidus orui bei nedirgina net ir jautrios odos. Merino vilna taip pat pasižymi unikaliomis termoreguliacinėmis savybėmis: padeda išlaikyti optimalią kūno temperatūrą visais metų laikais (vasarą maloniai vėsina, o žiemą – jaukiai šildo). Atsižvelgę į oro sąlygas, rinkitės plonos merino vilnos marškinėlius aukštu kaklu ar plonos merino vilnos marškinėlius trumpomis rankovėmis. Vyraujant itin didelei minusinei temperatūrai, po kelnėmis rekomenduojame dėvėti apatines tampres iš merino vilnos.

 

Renkantis aprangą aktyviam laisvalaikiui ar sportui šaltuoju sezonu lauke, taip pat reikėtų nepamiršti pasirinkti ir tinkamas kojines. Rekomenduojame rinktis už batus aukštesnes arba specialias kojines, pritaikytas žiemos sportui, pavyzdžiui, AUDIMAS kojines žiemos sportui. Šios kojinės, pasiūtos iš natūralaus ir sintetinio pluoštų mišinio, ne tik puikiai palaiko kūno temperatūrą, greitai sugeria ir išgarina drėgmę, yra pralaidžios orui, malonios odai, bet ir itin patvarios. Šiose kojinėse yra storesnės vietos, kurios puikiai apsaugo nuo smūgių ar trinties, o plonesnės – greičiau išgarina drėgmę. Elastinės juostos, esančios pėdų viduryje ir čiurnų srityse, patikimai apsaugo nuo kojinių smukimo.

 

su merino vilna Perkamiausias Plonos merino vilnos marškinėliai 49,90 €
Kojinės žiemos sportui 12,90 €

2.  Antrasis sluoksnis (angl. mid-layer). Antrasis, vidurinysis, drabužių sluoksnis padeda palaikyti šilumą ir gali būti lengvai nusiimamas atsižvelgiant į oro sąlygas, aktyvumo lygį ir pan. Dėl šios priežasties antrajam sluoksniui rekomenduojame rinktis tokius drabužius, kurie yra pasiūti iš medžiagų, puikiai izoliuojančių šilumą. Be to, šis drabužių sluoksnis, kaip ir pirmasis, turėtų būti laidus orui. Tam puikiai tiks storesni merino vilnos megztiniai ar džemperiai iš sintetinio audinio fliso (velto poliesterio pluošto). Pavyzdžiui, funkcionalus AUDIMAS atsegamas šiltas fliso džemperis – pralaidus orui, puikiai sugeria bei išgarina drėgmę, yra minkštas bei patogus dėvėti.

-20 % Atsegamas šiltas fliso džemperis 47,90 € 59,90 €
su merino vilna -40 % Atsegamas merino vilnos džemperis 59,90 € 99,90 €
-29 % Atsegamas tamprus džemperis medvilniniu vidumi 49,90 € 69,90 €

3.  Trečiasis sluoksnis (angl. outer layer). Trečiasis, viršutinis, drabužių sluoksnis apsaugo nuo atšiaurių oro sąlygų: lietaus, šalčio bei vėjo. Dėl šios priežasties žiemos sportui ar kitai aktyviai veiklai šaltuoju sezonu reikėtų rinktis tokias striukes, kelnes ar kitus viršutinius drabužius, kurie yra neperpučiami bei nepraleidžiantys drėgmės. Renkantis striukę, taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į jos užpildą. Vyraujant drėgnam klimatui, verčiau rinktis striukes su sintetiniais užpildais, kadangi jie, net kai šlapia, geba puikiai išlaikyti šilumą, ko negali padaryti sušlapęs pūkas. Striukės su pūkų užpildais puikiai tinka esant vėsiam, tačiau sausam orui.

-23 % Pūkinis paltas 229,00 € 299,00 €

Renkantis kelnes, svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar jos yra atsparios vandeniui, nepraleidžiančios vėjo, turinčios ventiliacijos angas ir pasiūtos iš medžiagų, izoliuojančių šilumą. Dėl sniego svarbu rinktis ilgesnes slidinėjimo kelnes, kad jas būtų galima susikišti į batus. Taip pat verta pagalvoti, galbūt būtų naudingos slidinėjimo kelnėse esančios patogios kišenės, kuriose galima laikyti dažnai naudojamus daiktus, pavyzdžiui, slidinėjimo pirštines.

 

Sluoksniuojant drabužius šaltuoju sezonu, taip pat svarbūs ir kiti aprangos aksesuarai – kaklo movos bei pirštinės. Movos – funkcionalus aksesuaras, kuris padeda apsaugoti nuo šalčio ne tik kaklą, bet ir dalį veido. Rekomenduojame rinktis movas, kurios yra pasiūtos iš medžiagų, greitai sugeriančių bei išgarinančių drėgmę, pavyzdžiui, merino vilnos. AUDIMAS asortimente turime itin platų bei nuolat atnaujinamą kaklo movų iš merino pasirinkimą vyrams ir moterims, todėl kiekvienas galės atrasti sau tinkamiausią.

Pirštinės – tarsi užbaigiamasis žiemos aprangos akcentas, atliekantis kelias funkcijas: apsaugantis nuo šalčio ir užtikrinantis patogumą. Pirštinės turėtų būti puikiai izoliuojančios šilumą, nepralaidžios vandeniui ir vėjui, bet laidžios orui.

-34 % Slidinėjimo kelnės su THERMORE pašiltinimu 119,00 € 179,00 €
-50 % Kaklo mova 9,90 € 19,90 €
-34 % Slidinėjimo kelnės 119,00 € 179,00 €
-50 % Kaklo mova 9,90 € 19,90 €

 

AUDIMAS merino vilnos gaminiai drabužių sluoksniavimui žiemą – jau www.audimas.lt ir visose fizinėse AUDIMAS parduotuvėse!

Merino vilnos kolekcija

su merino vilna -40 % Merino vilnos audinio marškiniai 47,90 € 79,90 €
su merino vilna -38 % Merino vilnos ir bambuko pluošto kombinezonas 79,90 € 129,00 €
su merino vilna -50 % Megzta merino vilnos kepurė 14,90 € 29,90 €
su merino vilna -33 % Megztas merino vilnos šalikas su kašmyru 39,90 € 59,90 €
su merino vilna Plonos merino vilnos kojinės 5,79 €
su merino vilna -50 % Megzta merino vilnos galvos juosta 9,90 € 19,90 €
su merino vilna -30 % Merino vilnos ir bambuko pluošto džemperis 55,90 € 79,90 €
su merino vilna Plonos merino vilnos polo marškinėliai ilg. rankov 69,90 €
su merino vilna -20 % Megzta merino vilnos kepurė 15,90 € 19,90 €
su merino vilna Plonos merino vilnos polo marškinėliai 65,90 €
su merino vilna -25 % Merino vilnos ir bambuko pluošto kelnės 59,90 € 79,90 €
su merino vilna Perkamiausias Plonos merino vilnos marškinėliai ilg. rankovėmis 59,90 €