GAMINIŲ TESTAVIMAS: KELIONĖ NUO MŪSŲ IKI JŪSŲ

 

Drabužiai kabantys parduotuvių kabyklose, elektroninės parduotuvės nuotraukos – erdvės, kuriose dažniausiai susipažįstate su Audimo gaminiais. Vis dėlto, tai yra tik ilgos kelionės į jūsų drabužių spintas priešpaskutinė stotelė. Nuo kolekcijos kūrimo pradžios, iki momento, kai gaminys pasiekia parduotuves, o vėliau ir tampa neatsiejama aktyvaus laisvalaikio garderobo dalimi, praeinama daugybė etapų. Šį kartą dalinamės įdomybėmis apie vieną iš jų – gaminių testavimą.

 

Kodėl tai svarbu?

 

Testavimas – drabužio kūrimo etapas, kuomet galutinai suvokiama kas išties pasiteisina, o kas – ne, kaip reikėtų patobulinti gaminį, kad jis kuo labiau atlieptų poreikius. Todėl testavimo periodo metu stengiamasi atkartoti gan ekstremalias nešiojimo aplinkybes. Pavyzdžiui, testuodami pūkinę striukę suvokiame, kad šis rūbas turi lydėti jus ir teikti komfortą net esant itin atšiaurioms, nemalonioms oro sąlygomis. Todėl labai svarbu išbandyti ją lietuje ar šlapdriboje – kuo baisesnis oras, tuo geriau, kadangi taip testuotojas gali įvertinti striukės teikiamą komfortą išskirtinai prastų oro sąlygų metu. Drabužiai ne tik intensyviai nešiojami tam, kad patirtų įvairių išbandymų, bet ir daug kartų skalbiami, o apie kiekvieną nešiojimo bei priežiūros aspektą rašomi detalūs atsiliepimai.

Atsižvelgiant į testuotojų komentarus, gali kisti daugybė dalykų: jei gavome komentarą, kad medžiaga labai sugeria įvairius kvapus, galime uždėti antibakterinę apdailą, jei sužinojome, kad petnešos gerai, bet tokios, kokios yra, jos nepatogios – pergalvojame konstrukciją. Žinoma, ne visi komentarai reiškia pokytį. Pavyzdžiui, neskubame visko keisti, jeigu testuojančiam žmogui rūbas patiko, funkcinės savybės atitiko poreikius ir lūkesčius, o vienintelis pastebėjimas yra tas, kad norėtųsi ilgesnių rankovių. Tokiu atveju įvertiname ar testuotojas yra standartinio ūgio, tikriname ar dar keliems žmonėms atrodys taip pat ir tik tuomet priimame sprendimą.

 

Testuoja sportininkai

 

Kas gali geriau įvertinti aktyviam laisvalaikiui sukurtus drabužius, nei sportininkai? Juk tai – itin daug bei aktyviai judantys žmonės, keliantys ypatingai aukštus standartus savo nešiojamai aprangai. Profesionaliai sportuojant, nėra laiko galvoti apie nepatogią gobtuvo konstrukciją ar nepakankamai greitą drėgmės išgarinimą. Drabužiai turi leisti pilnai susikoncentruoti į mėgiamą veiklą. Dėl šios priežasties, gaminius dažnai testuoja Audimo ambasadoriai – žmonės, kuriems judėjimas ir aktyvumas yra gyvenimo būdas.

Gali pasirodyti, kad testavimas yra sunkus ir intensyvus darbas (iš dalies, taip ir yra!), tačiau visur siekiame balanso. Šis procesas – ne išimtis. Ateinančių Audimo kolekcijų gaminius testuojantys prekės ženklo ambasadoriai dalinasi, kad nepaisant atsakomybės, procesas yra smagus bei motyvuojantis.

Tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė sako, kad kai turi naują rūbą, o dar ir sportinį, iškart norisi judėti. „Smagu, kad kreipiamasi į sportininkus. Manau, kad mes tikrai galim geriausiai patarti dėl drabužių patogumo, padėti sukurtą patį patogiausią ir geriausią variantą, kuriuo ir pati vėliau džiaugsiuosi. Stengiausi pasidalinti smulkiausiomis detalėmis ir testuojant neužsibūti ties vienu sportu, o keisti veiklas, nes dėl to keičiasi judesiai, prakaitavimas ir pats rūbas vienoje situacijoje patogus, o kitoje gal jau ne toks,“ sako ji.

 „Labai džiugu, kad Audimas savo naujas kolekcijas testuoja kartu su sportininkais. Kas geriau gali pasidalinti savo įžvalgomis, nei aktyviai gyvenantys žmonės. Nors pandemijos metu galimybės išbandyti drabužius visomis sąlygomis buvo kažkiek apribotos, smagu gauti naujų daiktų ir jų pagalba nugalėti tingulį,“ panašiomis mintimis dalinosi ir kita Audimo ambasadorė, tinklininkė Karolė Virbickaitė.

Taip pat testavimas gali tapti puikiu būdu į prekės ženklo gyvenimą įtraukti naujus ambasadorius. Žiemos pradžioje prie Audimo komandos prisijungusi diskgolfo sporto atstovė Mireta Jurgelevičiūtė, su tokia patirtimi, kaip rūbo testavimas, susidūrė pirmą kartą. Ji sako, jog tai, kad sportininkai gali pasidalinti savo nuomone su Audimo vystymo komanda kuomet drabužis dar yra kūrimo procese, labai vertinga.

Tarp šiuo metu testuojamų drabužių – keturiems sezonams kuriami gaminiai. Dalies jų ilgai laukti nereiks – pavasaris bei vasara atneš daugybę įdomių naujienų. Rudens bei žiemos kolekcijų kūrimas jau taip pat įsibėgėjo, todėl išnaudojame žiemos šalčius striukių ir kitų šiltesnių drabužių testavimui.  Rinkis gaminius išbandytus ir pamėgtus profesionalų.