PLAUKIKAS DANAS RAPŠYS: SPORTUOJU TAM, KAD TOBULĖČIAU

 

„Kiekvienas gali būti sportininku“ – nėra ta frazė, kurią galima tikėtis išgirsti iš plaukiko, kuris prizinėmis vietomis nuolat stebina tiek Lietuvos, tiek Europos ir Pasaulio čempionatuose. Vis dėlto, Audimo ambasadorius Danas Rapšys įsitikinęs, kad sporto aukštumų gali pasiekti visi, svarbiausia yra būti motyvuotam, turėti tikslą ir mokytis iš padarytų klaidų. Su Danu kalbėjomės ne tik apie profesionalų sportą, bet ir apie asmeninius tikslus bei prisiminimus iš pirmųjų treniruočių.

Nuo ko viskas prasidėjo?

Tėvai norėjo, kad išmokčiau plaukti ir neturėčiau problemų su stuburu, todėl nuvedė į plaukimo treniruotes. Pirmoji treniruotė man labai nepatiko – apsiverkiau ir išėjau. Į kitą treniruotę liepė ateiti be ašarų ir pradėti plaukti. Taip po truputį ir vesdavo kasdien. Prisimenu, kad pirmi žingsniai baseine tikrai buvo sunkūs vien dėl to, kad buvau išdykęs vaikas – trukdydavau kitiems, bandydavau plaukti ne savo takelyje. Apie pasiekimus plaukime tuomet visiškai negalvojau.


Kada supratai, kad plaukimas tau yra daugiau, nei tik hobis?

Nebuvo tokios dienos, kai supratau, kad nuo šiol būsiu profesionalus plaukikas. Viskas įvyko savaime: stengiausi, dirbau, ieškojau kur tobulėti. Vidinė motyvacija buvo stipri, galbūt todėl, laikui bėgant, viskas ir užaugo į didelį reikalą.

Šiuo metu visi plaukimo tikslai sukasi aplink vieną dalyką - pagerinti savo laiką. Kai laikas būna pagerintas, nebesvarbu kokia vieta užimta ar kokiose varžybose tai padariau. Sportuoju tam, kad tobulėčiau – tai mane veda į priekį. Nepaisant to, kad visas pasaulis yra smarkiai paveiktas pandemijos, mano sportinė veikla nuo to nei kiek nepakito: turime baseiną, kuriame galime plaukti, sporto sales, viešbučius, maitinimą. Nereikia galvoti apie daug dalykų, galima koncentruotis į darbą.

 

Kaip manai, ar sportininku gali būti kiekvienas, ar tam reikalingos kažkokios ypatingos savybės?

Manau, kad sportininku gali būti kiekvienas, kuris to nori ir žino kodėl. Sportuoti neturint tikslo yra labai sunku. Tuomet nėra skirtumo ar laimi, ar pralaimi – vis tiek nepatobulėji. Aš pats asmeniškai neturiu stiprių fizinių duomenų kalbant apie rankas, kojas, ūgį ar svorį, tačiau mano vidinis tikslas veda prie aukšto rezultato.

Ar yra tekę susidurti su stereotipais apie plaukimą?

Plaukimas yra itin individuali sporto šaka, todėl stereotipų yra labai mažai, nebent pats juos susikuri. Tačiau yra tekę susidurti su kurioziškomis situacijomis, kai, pavyzdžiui, į kokį nors čempionatą atvyksta australai ir pradeda plaukti prieš laikrodžio rodyklę, nors visas pasaulis plaukia atvirkščiai – pagal laikrodžio rodyklę.

 

Kas sunkiausiomis akimirkomis labiausiai tave motyvuoja ir neleidžia palūžti?

Kaip ir minėjau, man svarbiausia yra nuolat tobulėti, todėl po sunkių nesėkmių ar nusivylimų grįžtu į namus ir prieš užmigdamas apgalvoju ką padariau ne taip ir ką turėčiau ištaisyti, kad tai nebepasikartotų ateityje. Mano manymu, tik taip galima tobulėti.

 

Svarbiausi pasiekimai:

2016m. Olimpinės žaidynės: 24 vieta 100m plaukimo nugara ir 21 vieta 200m plaukimo nugara rungtyse;

2016m. Europos čempionatas: 3 vieta 200m plaukimo nugara rungtyje;

2017m. Universiada: 1 vieta 200m laisvu stiliumi, 1 vieta 200m nugara ir 3 vieta 100m nugara;

2017m. Europos čempionatas: 1 vieta 200m laisvu stiliumi ir 3 vieta 200m nugara;

2018m. Pasaulio čempionatas: 1 vieta 400m laisvu stiliumi ir 2 vieta 200m laisvu stiliumi;

2018m. Europos čempionatas: 2 vieta 200m laisvu stiliumi;

2019m. Pasaulio čempionatas: 4 vieta 400m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje;

2019m. Europos čempionatas: 1 vieta 200m laisvu stiliumi ir 1 vieta 400m laisvu stiliumi;

 

Kalbėdamas apie aprangos pasirinkimus, Danas sako, kad jo žvilgsnis pirmiausiai krypsta į dizainą ir spalvas, tačiau vieno mėgstamiausio stiliaus plaukikas neturi: „Kartais traukia ryškesni drabužiai, o kartais – solidesni. Labiausiai mėgstu laisvalaikio ir sporto drabužius, kurie yra švelnūs odai, jos nedirgina, tačiau pastebėjau, kad dažniausiai pirmenybę teikiu grožiui, o jau po to įsitikinu, kad būtų ir patogu“.

 

Iš naujosios Audimo pavasario kolekcijos Danas išsirinko minimalistinį sportinį kostiumą, tobulai tinkantį kelionėse bei aktyviam laisvalaikiui: atsegamą medvilninį džemperį ir medvilnines kelnes siaurinta apačia.

Atsegamas medvilninis džemperis 65,90 €
Medvilninės kelnės siaurinta apačia 55,90 €