NEMOKAMAS pristatymas nuo 55Eur per 2-4 d.d. Lietuvoje

 

Svarbiausi klausimai, į kuriuos reikėtų atsakyti ieškant striukės žiemai 

Artėjantis žiemos sezonas yra tas laikas, kai skubame įsisupti į vis šiltesnius paltus ar striukes. O taip pat, sutikime, kiekvienam norisi net ir atvėsus orams atrodyti stilingai. Maksimalus komfortas ir judėjimo laisvė – dar keletas savybių, kurios lemia vienokių ar kitokių drabužių pasirinkimą. Tačiau kaip išsirinkti striukes ir aksesuarus, kurie būtų išties funkcionalūs, praktiški ir patogūs dėvėti? Aptariame svarbiausius klausimus, į kuriuos verta atsakyti ieškant tinkamo viršutinio drabužio ir aprangos aksesuarų žiemai.

 

Kuo skiriasi natūralių pūkų užpildas ir Thermore Ecodown HL pašiltinimas?

Natūralių pūkų užpildas pasižymi termoizoliacinėmis savybėmis: šildo dėvint viršutinį drabužį, kai oro temperatūra yra žema, ir apsaugo kūną nuo vėjo bei paskirsto šilumą. Pūkai AUDIMAS gaminiuose yra specialiuose nepralaidžios medžiagos „maišuose“, todėl taip išvengiama pūkų migracijos į išorę ar gaminio vidų.

Šių metų žiemos sezono naujiena – padidinto silueto pūkinis paltas. Šis paltas – puikus pasirinkimas ieškančioms šilto ir patogaus viršutinio drabužio. Paltas puikiai apsaugo nuo vėjo, šalčio, lengvo lietaus ir dulksnos (yra padengtas DWR apdaila).

Thermore Ecodown HL pašiltinimas – tai švelnus sintetinis pašiltinimas, savo šiluma prilygstantis pūkams ir leidžiantis kūnui kvėpuoti. Jis – ypač minkštas, lengvai prižiūrimas ir netgi po daugelio skalbimų lieka nepakitęs. Gaminiai su šiuo užpildu – patvarūs. Svarbi Thermore Ecodown savybė – speciali apdaila, stabdanti pluošto migraciją į paviršių. Šis užpildas yra pagamintas iš 100 % perdirbtų medžiagų (PET vandens butelių). Įdomus faktas: vienos striukės pašiltinimui pagaminti gali reikėti iki 10-ies butelių.

Šiais metais vyriškų viršutinių drabužių kolekciją papildėme nuo kritulių apsaugančia striuke sintetiniu užpildu. Ši striukė, kurios pašiltinimas prilygsta pūkams, yra puikus pasirinkimas šaltajam sezonui, kadangi ne tik maloniai šildo, bet taip pat apsaugo nuo vėjo ir lengvo lietaus ar dulksnos.

 

Kas yra Fill Power ir kaip šis rodiklis lemia gaminio šiltumą?

Fill Power – tai pūkų purumo bei jų kokybės rodiklis. Dažniausiai pūkinių gaminių pūkų purumo rodiklis nurodomas skaičiais – 650, 700, 800 ir pan. Šie skaičiai nusako pūkų kokybę ir yra tūrio rodiklis – tai yra kiek kubinių colių užima viena uncija pūkų, pripildyta į sugraduotą cilindrą, kai pūkai suspaudžiami tam tikru standartiniu svoriu. Kitaip tariant – kiek apimties pūkai atgauna po to, kai buvo suspausti. Svarbu žinoti, kad kuo aukštesnis Fill Power rodiklis, tuo labiau pūkai yra linkę atgauti savo tūrį, t. y. tuo didesni oro tarpai tarp pūkų ir tuo geresnis šilumos ir svorio santykis. Taigi, jei gaminys užpildytas vienodu pūkų kiekiu, o vieno gaminio užpildo Fill Power yra 650, o kito – 850, gaminys su aukštesniu rodikliu bus šiltesnis.

Savo klientams siūlome viršutinius drabužius su skirtingu Fill Power rodikliu, todėl kiekvienas gali atrasti labiausiai individualius poreikius atitinkantį gaminį. Moteriškas padidinto silueto pūkinis paltas (Fill Power rodiklis – 700), moteriškas pūkinis paltas su akcentuotu gobtuvu (Fill Power rodiklis – 760), vyriškas pūkinis paltas su 5 000 membrana (Fill Power rodiklis – 660) ir daugybė kitų striukių bei paltų laukia Jūsų AUDIMAS internetinėje ir fizinėse parduotuvėse.

 

Ką reiškia trumpinys RDS?

RDS (angl. Responsible Down Sourcing, arba atsakingų pūkų standartas) – tai sertifikatas, užtikrinantis humanišką elgesį su antimis ir žąsimis visoje pūkų tiekimo grandinėje bei atsekamumą – nuo ūkio iki galutinio produkto. Pūkai, pažymėti RDS sertifikatu, yra aukštos kokybės, o iš jų pagaminti drabužiai yra geriau jaučiami dėvint. Visi procesai – nuo paukščių šėrimo, pūkų ir (arba) plunksnų gavimo iki pristatymo – yra teisėti, humaniški ir vykdomi laikantis griežtų taisyklių. Šis sertifikatas užtikrina, kad su paukščiais pūkų tiekimo grandinėje būtų elgiamasi humaniškai. Siekiant užtikrinti, kad pūkai nebūtų gauti iš gyvūno žalojant jį, sukurta atsekamumo sistema, leidžianti patikrinti pūkų kilmę. Visi AUDIMAS drabužių gamyboje naudojami pūkai yra surinkti atsakingai.

 

 

Ką reiškia trumpinys DWR?

DWR (angl. Durable Water Repellent) – tai apdaila, kuri atstumia vandens lašelius ir apsaugo nuo lengvo lietaus ar dulksnos. AUDIMAS asortimente turime tiek vyriškų, tiek moteriškų striukių bei paltų su DWR apdaila, kurie yra puikus pasirinkimas visiems metų laikams ir bet kokioms oro sąlygoms.

 

Viršutinio drabužio membrana: kas tai ir kaip ji veikia?

Membrana – tai, dažniausiai, viršutinių drabužių gamyboje naudojamas plonas medžiagos sluoksnis, kuris ne tik patikimai apsaugo nuo vėjo, drėgmės ir šalčio, tačiau kartu užtikrina ir gerą medžiagos laidumą orui (vadinamą „kvėpavimą“)..

Membranoje yra daugybė labai mažų ertmių/skylučių, kurios yra per mažos, kad pro jas prasiskverbtų vandens molekulės iš išorės, bet pakankamai didelės, kad pro jas išgaruotų drėgmė iš gaminio vidaus. Taigi, jei ant gaminio medžiagos patenka drėgmė, ji neprasiskverbia į gaminio vidų dėl membranos, tačiau aktyviai judant ar sportuojant, drėgmė iš gaminio vidaus yra efektyviai išgarinama.

Pagrindiniai membranų parametrai yra medžiagos atsparumas vandeniui (mm H2O) ir drėgmės išgarinimas (g/m2 per 24 h). Verta žinoti, kad kuo didesni šie membranos parametrai, tuo drabužis bus funkcionalesnis. Aptariame 3 skirtingus membranos parametrus, jų  privalumus bei įvardijame keletą gaminių iš mūsų asortimento, kuriais jie pasižymi.

  • Membranos parametrai – 5 000 mm/H2O ir 5 000 g/m2/24 h: medžiaga yra atspari lengvam lietui, sniegui bei vėjui (vyriškas pūkinis paltas su 5 000 membrana ir moteriškas dviejų dalių paltas su 5 000 membrana). Viršutiniai drabužiai su šiais membranos parametrais puikiai tinka pasivaikščiojimams ar aktyviam laisvalaikiui lauke, kai vyrauja nedidelio intensyvumo krituliai.
  • Membranos parametrai – 10 000 mm/H2O ir 10 000 g/m2/24 h: medžiaga apsaugos nuo vidutinio lietaus, sniego ir vėjo (vyriška pūkinė striukė su 10 000 membrana ir moteriška pūkinė striukė su 10 000 membrana). Striukės ir paltai su šiais membranos parametrais – puikus pasirinkimas, kai lauke vyrauja permainingi orai.
  • Membranos parametrai – 20 000 mm/H2O ir 20 000 g/m2/24 h: medžiaga atspari stipriam lietui, šlapdribai bei stipriam vėjui (vyriška slidinėjimo striukė su 20 000 membrana ir moteriška slidinėjimo striukė su 20 000 membrana). Viršutinius drabužius, kurių membrana turi šiuos parametrus, rekomenduojama dėvėti aktyvios veiklos lauke entuziastams ar tiems, kuriems reikalinga maksimali apsauga nuo kritulių. Slidinėjimo striukės ir kitokios striukės su šiais membranos parametrais yra atsparios bet kokioms oro sąlygoms: gausiam, šlapiam sniegui ir lietui.
Pūkinis paltas su 5 000 membrana 1 | Audimas Pūkinis paltas su 5 000 membrana 2 | Audimas Paskutiniai dydžiai -40 % Pūkinis paltas su 5 000 membrana 149,00 € 249,00 € Žemiausia kaina 149,00 €
Slidinėjimo striukė su 20 000 membrana 1 | Audimas Slidinėjimo striukė su 20 000 membrana 2 | Audimas Paskutiniai dydžiai -50 % Slidinėjimo striukė su 20 000 membrana 99,90 € 199,00 € Žemiausia kaina 99,90 €
Pūkinė striukė su 10 000 membrana 1 | Audimas Pūkinė striukė su 10 000 membrana 2 | Audimas Paskutiniai dydžiai -50 % Pūkinė striukė su 10 000 membrana 99,90 € 199,00 € Žemiausia kaina 99,90 €

 

Kaip prižiūrėti striukes ir paltus, kad jie ilgai nepakeistų prekinės išvaizdos?

Bene svarbiausias aspektas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį kalbant apie striukių ir paltų priežiūrą, yra gaminio etiketėje pateikta informacija. Joje būna nurodyta, koks priežiūros būdas konkrečiam gaminiui yra tinkamas, norint ilgiau išsaugoti patrauklią drabužio išvaizdą. Vienus viršutinius darbužius galima skalbti skalbimo mašinoje, kitiems – yra tinkamas tik sausas valymas.

Viršutinius drabužius rekomenduojame skalbti kuo rečiau (esant reikalui, pavienes dėmeles, atsiradusias ant gaminio, galite pavalyti atskirai). Daugumą AUDIMAS paltų ir striukių galite skalbti švelniu režimu žemoje temperatūroje ir naudodami švelnias skalbimo priemones. Skalbdami drabužius būkite tikri, kad visi užsegimai ir užtrauktukai yra uždaryti, kad šios detalės skalbimo metu nepažeistų drabužio medžiagos.

Verta žinoti, kad daugeliui gaminių su pūkų užpildu yra tinkamas būgninis džiovinimas žemesnėje temperatūroje, švelnesniu režimu. Išėmę drabužį iš džiovyklės, lengvai jį papurtykite, kad pūkai vėl tolygiai pasiskirstytų. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į gaminių priežiūros etiketes, kadangi, pavyzdžiui, drabužiai su klijuotomis detalėmis ar kitais elementais, yra netinkami būgniniam džiovinimui. Šiuos drabužius tiesiog pakabinkite ant pakabos ir leiskite jiems išdžiūti natūraliai.

 

AUDIMAS žiemos kolekcija – ieškantiems patogumo ir funkcionalumo

Ieškančius patogių, funkcionalių bei praktiškų viršutinių drabužių ir aksesuarų, kviečiame apsilankyti internetinėje www.audimas.lt arba fizinėse AUDIMAS parduotuvėse. Čia atrasite itin platų bei nuolat atnaujinamą vyriškų bei moteriškų striukių, paltų ir aprangos aksesuarų pasirinkimą kiekvieno poreikiams.

 

Visus AUDIMAS žiemos kolekcijos gaminius galite apžvelgti bei įsigyti čia.