Pateikus užsakymą iki 12 val., ZITICITY kurjeris siuntą į Vilnių, Kauną ir Klaipėdą pristatys ŠIANDIEN arba kitos darbo dienos vakare! Daugiau informacijos čia >

Krepšelis

Krepšelis yra tuščias
Bendra suma:
0,00 €
Prekių krepšelis

TRYS POPULIARIOS SPORTO ŠAKOS, KURIŲ GALBŪT DAR NEŽINOJAI

Ar dažnai sutinki žmonių, teigiančių, kad jie tikrai žino visas populiariausias sporto šakas? Gal ir pats ar pati toks ar tokia esi? Neretai šios žinios gali pasibaigti išvardinus tik keletą pagrindinių sporto šakų 🙂. Daugelis mūsų   visuomet su nekantrumu laukiame įvairių krepšinio, futbolo, plaukimo ir kitų puikiai žinomų sporto šakų čempionatų ir varžybų ir seka naujienas. Turbūt nesunku atspėti, kad pats populiariausias sportas pasaulyje yra futbolas – juo domisi net apie trys su puse milijardo žmonių. Antroje vietoje populiariausiųjų reitinge – kriketas, o lietuvių mylimas krepšinis – trečioje vietoje. Tačiau šiandien norime pasidalinti, galbūt net ir supažindinti, su trimis ne taip gerai visiems žinomomis sporto šakomis.

Sportinis laipiojimas. Ši sporto šaka daugumai yra puikiai žinoma kaip itin smagus aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas. Laikui bėgant ši pramoga išsivystė į profesionalų sportą, kuriuo šiuo metu ima domėtis vis daugiau sirgalių. Laipiojimas uolomis, rieduliais ir sienomis reikalauja ne tik puikaus sportinio pasirengimo, bet ir be galo daug drąsos. Šis sportas yra itin rizikingas, žiūrovams sukelia nemažai jaudulio ir azarto, tad galbūt dėl to ir tampa vis populiaresnis. Laipiodami sportininkai privalo turėti puikią ištvermę, greitį, koordinaciją, jėgą ir strateginį mąstymą. Ši sporto šaka yra skirstoma į tris disciplinas:

  1. Greitumo – svarbu kuo greičiau užlipti siena į viršų naudojant tik tam tikros formos kybius. Šioje rungtyje du sportininkai lenktyniauja fiksuotu maršrutu iki 15 metrų aukščio trasose.
  2. Sudėtingumo – ilgesnio maršruto rungtis, kuriomis atletai per 6 minutes turi užlipti kuo aukščiau ir atrasti efektyviausią bei greičiausią trasos kelią.
  3. Bounderingas – atletai be apsaugos priemonių turi praeiti 3-4 metrų trasas, lipančiųjų saugumą užtikrina čiužiniai ant žemės.

 

Šuolis ant batuto. Vėlgi – nesuklysime teigdami, jog ši sporto šaka turbūt yra labiau žinoma kaip smagi pramoga, ypač vaikams, tačiau profesionalūs šuoliai ant batuto susilaukia vis didesnio susidomėjimo. Ši sporto šaka atsirado JAV, nuo 1954 m. yra vykdomos oficialios šuolių ant batutų varžybos. Sportininkai šioje rungtyje po kelių apšilimo šuolių turi atlikti įvairius triukus ore iki 8 metrų aukštyje. Rungtis gali būti atliekama individualiai arba poroje sinchroniškai. Atletai yra vertinami pagal triukų sudėtingumą ir sekundes, praleistas ore. Šis sportas yra vienas tų, kuriose sumirksėjus gali praleisti labai daug, nes vieno sportininko šuolis trunka tik keletą sekundžių.

 

 

Žolės riedulys. Šią sporto šaką galime vadinti visiems gerai žinomo ledo ritulio kita rūšimi. Teigiama, kad šis komandinis žaidimas yra pats seniausias sportas, kuriam reikalinga lazda ir kamuoliukas - manoma, jog žolės riedulys buvo žaidžiamas dar 4000 m. pr. m. e. senovės Egipte. Šiuolaikinio žolės riedulio pradžia yra laikomas 18-ojo amžiaus vidurys, šį sportą itin pamėgo Anglijos mokyklų jaunimas. Tuo tarpu Lietuvoje žolės riedulio komanda pirmą kartą buvo suburta tik 1955 m. Šio komandinio sporto tikslas – įmušti kuo daugiau įvarčių į priešininkų vartus. Komandose žaidžia po dešimt aikštės žaidėjų ir po vieną vartininką.

 

 

Tad, galbūt bent vienos iš šių trijų sporto šakų dar nežinojai? Galbūt įkvėpėme pasidomėti daugiau kokia nors nežinoma sporto šaka, na o palaikyti visus sportininkus gali su Audimo nacionaline kolekcija, kuri kviečia būti ne tik sportininkų, bet ir savo paties fanu. Sirk už savo mylimos komandos, individualaus atleto ir savo paties pasiekimus bei būk savo fanas!

 

Marginta vėjastriukė 119,00 €
Atsegamas tamprus medvilninis džemperis 69,90 €
Tamprus margintas medvilninis džemperis 59,90 €