Tobula slidinėjimo apranga: naudingi patarimai, padėsiantys išsirinkti

Tinkama apranga – vienas svarbiausių aspektų užsiimant aktyvia veikla lauke žiemą. Vyraujant itin plačiai slidinėjimo drabužių pasiūlai, tinkamų drabužių pasirinkimas gali tapti nelengvu uždaviniu. Tad paruošėme Jums naudingų patarimų gidą, kuris padės išsirinkti nepriekaištingą slidinėjimo aprangą bei trumpai apžvelgiame šių metų AUDIMAS drabužių žiemos sportui kolekciją.

Slidinėjimo striukės: rinkdamiesi atsižvelkite į atsparumą vandeniui ir oro pralaidumą

Svarbu paminėti, kad slidinėjimo striukės, pirmiausia, turėtų būti pasirenkamos atsižvelgiant į informaciją, pateiktą gaminio etiketėje. Joje paprastai nurodomos pagrindinės gaminio savybės – atsparumas vandeniui ir oro pralaidumas. Slidinėjimui kalnuose patariame rinktis striukę ir kitus viršutinius drabužius, kurių medžiagos atsparumas vandeniui yra ne mažesnis nei 5 000 – 10 000 mm, o oro pralaidumas – ne mažesnis nei 5 000–10 000 g/kv.mm per 24 val.

Slidinėjimo striukės audinys turėtų apsaugoti nuo žvarbių oro sąlygų. Pavyzdžiui, AUDIMAS slidinėjimo striukė yra pasiūta iš funkcionalios dvisluoksnės medžiagos, kurios pagrindo medžiaga yra suklijuota su membrana. Dėl to ši striukė puikiai apsaugo nuo vėjo ir lietaus bei greitai išgarina drėgmę, tad ji nesikaupia drabužio viduje.

Vyraujant įvairioms oro sąlygoms, verta rinktis slidinėjimo striukes su skirtingais užpildais – sintetiniais arba pūkų. Pavyzdžiui, esant šalčiui bei drėgmei, rekomenduojame rinktis slidinėjimo striukę su sintetiniais užpildais, nes jie išlaiko šilumą bei neleidžia kūnui atvėsti, ko negali padaryti sušlapę pūkai. Pūkines slidinėjimo striukes patariame rinktis tada, kai lauke vyrauja šalti, tačiau sausi orai.

Slidinėjimo kelnės ir kiti termo drabužiai: atkreipkite dėmesį į drabužių sluoksniavimą

Naudinga žinoti, kad slidinėjimo kelnės ir kita slidinėjimo apranga turėtų būti sluoksniuojama. Ką tai reiškia? Renkantis slidinėjimo aprangą, svarbi 3-jų sluoksnių taisyklė: visi slidinėjimo drabužiai turėtų būti pasirenkami plonesni, kad juos būtų galima apsirengti vieną ant kito, paprastai tariant – sluoksniais. Daugiau informacijos galite paskaityti mūsų anksčiau publikuotame tinklaraščio įraše apie drabužių sluoksniavimą.

 

Kepurės, pirštinės, kaklo movos – nepamainomi slidinėjimo aprangos aksesuarai

Šalia jau minėtų slidinėjimo striukių, slidinėjimo kelnių ir kitų slidinėjimo drabužių, taip pat labai svarbūs yra ir papildomi aksesuarai – kepurės, pirštinės ir kaklo movos. Į ką atkreipti dėmesį renkantis slidinėjimo aprangos aksesuarus bei kokius juos geriausia pasirinkti?

Renkantis slidinėjimo aprangos aksesuarus, bene didžiausią dėmesį reikėtų skirti jų medžiagai. Kepurės, pirštinės ir kaklo movos turėtų būti pasiūtos iš medžiagų, kurios puikiai išgarina drėgmę, pavyzdžiui, merino vilnos. AUDIMAS asortimente – itin platus bei nuolat atnaujinamas merino vilnos aksesuarų asortimentas. Jame atrasite ne tik aukštos kokybės, funkcionalius ir praktiškus gaminius, puikiai tinkančius užsiimantiems slidinėjimu ar kita aktyvia šaltojo sezono veikla, tačiau taip pat ir daug stilingų aprangos detalių.

 

Kuo išskirtinė šio sezono AUDIMAS slidinėjimo kolekcija?

2021 metų rudens/žiemos slidinėjimo aprangos kolekcija, skirta šaltojo sezono sportui: tiek slidinėjimui aukštuose kalnuose, tiek ilgiems pasivaikščiojimams gamtoje.

Šį sezoną didelį dėmesį skyrėme tvarioms medžiagoms ir funkcionalioms detalėms. Kolekcijoje naudojamos perdirbtos medžiagos ir priedai, kurie yra nekenksmingi aplinkai. Siūdami pamušalus, darėme skaidymo linijas, kurios gamybos procese mažina medžiagų sąnaudas bei padeda išmesti  kuo mažiau nesunaudotos medžiagos ir tokiu būdu taikyti tvarumo principus.

Šio sezono naujiena – margintos slidinėjimo striukės, kurių dizainas yra įkvėptas kalnų didybės. Marginimuose galima įžiūrėti kalnų, sniego faktūras. Abstrakčios formos sukuria lengvumo pojūtį, o mėlynos ir rožinės spalvų harmonija pagyvina esamą slidinėjimo aprangos kolekciją bei suteikia jai ryškumo bei išskirtinumo.

Siekdami klientui nuolat priminti apie savo gimtąją šalį bei pabrėždami, kad AUDIMAS yra keturių metų laikų prekės ženklas, vidinėje striukės dalyje įsiuvome žiemos sezono etiketę, kurioje įamžinti Lietuvos gamtos vaizdai.

Tiek moterų, tiek vyrų slidinėjimo aprangų kolekcijose – 2 skirtingų tipų striukės: skaidytos bei margintos slidinėjimo striukės. Skaidytos slidinėjimo striukės yra labiau prigludusios, formuojančios, o skaidymo linijos skirtos pabrėžti figūrą. Šių slidinėjimo striukių spalvinė gama yra labiau klasikinė: čia varijuoja mėlyna, raudona ir chaki spalvos. Margintos slidinėjimo striukės yra laisvesnio silueto, jose yra daugiau kišenių. Moterų slidinėjimo striukėse atsiranda mėlyna bei rožinės spalvos, o vyriškoje striukėje dominuoja mėlyni atspalviai.

Šių metų šaltojo sezono slidinėjimo kolekcijoje taip pat siūlome merino vilnos marškinėlius aukštu kaklu bei įvairius slidinėjimo aprangos aksesuarus, skirtus aktyviai veiklai lauke šaltuoju sezonu ir puikiai derančius prie esamos kolekcijos savo spalvomis bei akcentais.

Apsilankykite AUDIMAS internetinėje www.audimas.lt arba fizinėse parduotuvėse. Čia rasite ne tik slidinėjimo striukes, kelnes, termo rūbus, įvairius slidinėjimo aksesuarus, bet ir dar daugiau kitų slidinėjimo aprangos detalių, kurių reikia užsiimantiems aktyvia veikla šaltojo sezono metu.